Četvrtak, 16 Srpnja 2009 21:32
Mili - Čovjek koji čini pola Gradićeva,
doslovno

Mrkan Cavtat : Bellevue    4:9

Cavtaćani su i prije utakmice bili svjesni da će protiv Bellevuea biti jako teško jer su došli samo sa jednom zamjenom i zapravo su se nadali samo porazu s manje razlike. Publika je bila na njihovoj strani, no ni to im nije pomoglo da izgube s manje od 5 golova razlike. Butijeri, Kusalić i ekipa nisu bili loši, ali im je ipak u nekim trenucima nedostajalo i sreće, pogotovo kad bi odigrali potpuno nelogične poteze u trenucima s  dva igrača više.
    Domaća momčad Bellevue-ja je natplivala Mrkana, redovito su im bježali u kontre i lagano poentirali. Imali su i više zamjena, a i vidi se uigranost, budući da je gro ove ekipe, uz par "studentskih" pojačanja, svakodnevno skupa na Bellevue-ju. Lijepo su postavljali lepezu, odlično su po krilima širili Tomislav Dobud i Matko Borić. Bivši Turčin Hrvoje Kaciga u ovoj utakmnici ipak nije pokazao svu snagu svoga šuta, no nije ni bilo potrebno, budući da su protivnike dobili na rutinu i plivanje.
    Tijekom treće četvrtine Bellevue je otišao na 5 golova razlike, koje su do kraja izuzezno lagano održavali.

MRKAN CAVTAT: Niko Butijer, Nikša Butijer 1, Mijo Vidak 1, Luka Vidak, Ivan Botić 1, Nikša Kusalić 1, Lukša Vragolov, Mihael Butijer.

BELLEVUE: Vinko Jažo, Nikola Sršen, Maro Dabelić 2, Matko Borić 2, Marko Baričević 1, Tomislav Dobud 2, Ivan Ljubimir, Hrvoje Kaciga, Maro Pavlović, Andro Pamić 2, Nikša Pavlović.

Sudac: Tonči Vlašić.
Četvrtine: 1:3, 1:1, 0:2, 2:3.

Gradićevo : Vis II    6:4

Prije ovog susreta čuli su se razni komentari, kao ovo im (Gradićevu) je prva utakmica, nisu uigrani, ovo ,ono… Ali Vis II nije izdržao naletima debitanata i poražen je u ovoj velikoj utakmici. Utakmica je bila puna prilika, a golmani su najbolji pojedinci susreta. Drugi napad za Vis i njihov igrač je osto sam pred golmanom Milovčićem, no golman Gradićeva odlično skida zicer. Tada slijedi zicer Gradićeva, no Stojan gađa gredu i lopta odlazi preko gola. Ipak ubrzo Gradićevo dolazi do vodstva. Uslijedio je mali pritisak Visa, no nekoliko šuteva iz daljine vratar Gradićeva sigurno hvata. Gradićevo do kraja prve četvrtine dolazi do vodstva od 3:0 te kreće euforija. Ipak, trener Gradićeva smiriva strasti. U nastavku Gradićevo nastavlja istim tempom i do kraja poluvremena imaju gotovo nedostižnu prednost od 5:2. Najbolji strijelac je i jedan od najboljih pojedinaca susreta je bio Andrija Bobić. Još je iz dinastije Bobić gol postigao i Vedran, dok je dvostruki strijelac bio robusni centar Ante Stojan. Tada se igra Gradićeva raspada, napadi traju po 15ak sekundi, a kontre prema njihovom golu konstantno sijevaju. Bek Tubić je kupio moguće i nemoguće, blokirao, oduzimao brojne lopte i to sve čisto bez faula. Ipak, noćna mora za pucače Visa je bio i ostao tijekom cijelog susreta najbolji igrač utakmice, vratar Ivo Milovčić koji je skinuo 4 čiste prilike. No, u tim naletima, Višani uspijevaju smanjiti na 4:5, no tada Fabris  zabija iz četverca i rješava pobjednika minutu prije kraja. Sudac Tonči Vlašić je odsvirao kraj, kad je počelo veliko slavlje Gradićeva koje se nastavilo na plaži Copacabana.

GRADIĆEVO: Ivo Milovčić, Zoran Bobić, Vedran Bobić 1, Andrija Bobić 2, Ivica Čučka, Vlaho Previšić, Ante Stojan 2, Ivan Drobac, Vinko Fabris 1, Pero Pavličević, Zoran Ivanković, Cvijeto Ruso, Hrvoje Marić, Marko Balija.
VIS II: Ivica Konjuh, Mario Trojić 2, Damir Bender, Roko Milina, Davor Prkačin, Alem Dević 2, Goran Mičeta, Tomislav Slade, Jasmin Hadžić, Maro Bautović, Mario Đevojić, Leo Mrkić, Davor Lopin, Krešo Glavinić. Trener: Saša Jovanović.

Sudac: Tonči Vlašić
Četvrtine: 2:0, 3:2, 0:1, 1:1.