(7 ocjena, prosjek: 3.86 od 5)
Autor Mili, Artanis
Nedjelja, 19 Srpnja 2009 23:33

Mrkan Cavtat : Vis II   8:1

Ovo je bila utakmica „to be or not to be“ za ove momčadi. Mrkan je i dalje u igri, a Višani će više sreće morati potražiti iduće godine. Od samoga početka Mrkan je uspostavio inicijativu te vrlo brzo poveo 1:0. No Vis II predvođen kapetanom brončane momčadi zagrebačke divlje lige, Ivanom Moretićem, uspijeva izjednačiti rezultat na 1:1 i tako zadržati do kraja prve četvrtine. U drugoj četvrtini, Mrkan uspjeva doć do vodstva koje od tada nije ispuštala do samoga kraja. Vodstvo se samo povećavalo i povećavalo što se kraj utakmice bližio i na kraju su Butijeri, Kusalići, Vragolovi i ostali Konavljani ostvarili impresivan rezultat od 8:1, iako je ta razlika mogla biti mnogo veća da su Cavtaćani do kraja odigrali maksimalno ozbiljno.

Puntižela : FUN H2O    4:5

Derbi u pravom smislu te riječi. Vodstva su se izmjenjivala tijekom utakmice više puta. Na poluvremenu činilo se da Puntižela drži utakmicu pod kontrolom, no početkom treće četvrtine FUN H2O okreće rezultat u svoju korist i drži ga do kraja te upisuje svoju drugu pobjedu. Ipak, nije to bilo lagana utakmica ni za suce ni za gledatelje a ponajviše za igrače. Prvo se teren nekoliko puta raspado pa je  bilo dosta prekida... Puntižela je imala čak 3 četverca, a brojni prigovori su prema sucu Tončiju Vlašiću stizali sa svih strana, iako mu se objektivno nema što prigovoriti. Posljednji, najvažniji kazneni udarac za Puntiželu u posljednjoj sekundi susreta vratar Ivo Žeravica „skida“ i erupcija veselja s klupe i brojnih navijača na tribinama je mogla početi. Jedna izuzetno zanimljiva utakmica nabijena emocijama.

Bellevue : Gradićevo     6:3

Iz Plata Divlja liga danas je premještena na Bellevue, čime su igrači Bellevuea ponovno došli u priliku da na svom, domaćem, terenu  ostvare drugu pobjedu, što su na kraju i uspjeli. Ipak, Gradićevo se osjećalo više domaćinom nego Bellevue na Bellevueu za što su zaslužni njihovi brojni i bučni navijači. Bellevue je potpuno zasluženo došao do druge pobjede. Od samoga početka djelovali su za nijansu kompaktnije, što je na kraju rezultiralo velikim vodstvom od 5:1. Bellevue prvu četvrtinu stvara višak u napadu i to koristi zabivši dva gola i odlazi na pauzu sa tom prednošću. Druga četvrtina je prošla bez pogodaka te se na poluvrijeme odlazi sa 2:0 za Bellevue. Navijači Gradićeva ne gube nadu i nastavljaju bučno bodriti svoju momčad. Ipak, treća četvrtina pokazuje brojne slabosti Gradićevaca i Bellevue sa nekoliko kontri matira vratara Gradićeva i odlaze na velikih i nedostižnih 4 razlike. Tenzije se pojačavaju, u poluvremenu se mijenja sudac utakmice, nitko ne zna iz kojih razloga. Taj potez organizatora nije dobio odobravanje Gradićevaca, a kasnije su najviše prigovora imali na drugog suca, tj ovoga što je sudio drugo poluvrijeme. Gradićevo u posljednjoj dionici utakmice zabija nekoliko golova, no to je bilo dovoljno samo za ublažavanje poraza.
    Prigovori na suđenje su stizali tijekom cijele utakmice i to sa obje strane. Gradićevci su se bunili na sučeve previde što se tiče isključenja Bellevueaca dok su neki igrači momčadi domaćina  (Bellevue) govorili da je sudac previdio čak 4 četverca i time ih oštetio. Činjenice su da je sudački par utakmicu izuzetno loše odsudio, bez trunke autoriteta. Dopuštali su prigovore tijekom cijelog susreta, ali ti prigovori, koji su u pojedinim momnetima prelazili neke granice tolerancije nisu bili kvalitetno sankcionirani. Očiti previdi od toga da je za Gradićevo u jednom momentu u terenu bilo 7 igrača, pa do toga da igrač Gradićeva dobiva isključenje jer sudac nešto dosudi i to na način da samo zazviždi u svoju zviždaljku bez da pokaže za koga je faul, i gdje je taj faul, te Gradićevac pošto je bio pod morem ne čuvši zvižduk nastavi igrat, pa do protesta igrača i jedne i druge momčadi na prekršaj na vrataru Gradićeva, da sad ne nabrajamo ostale detalje. Mišljenja sam da je ovakvim suđenjem najviše oštećen vaterpolo ovog natjecanja jer se na kraju samo prigovaralo i bjesnilo umjesto da se utakmica završila u korektnom ozračju.

Summa sumarum. Bellevue je sa jednom prosječnom igrom pobijedio rastrojenu momčad Gradićeva kojoj danas ništa nije išlo od ruke. Sad ću iz pogleda igrača Gradićeva prokomentirat pogled na utakmicu. U početku malo je sreće nedostajalo da moja momčad povede. Taj manjak sreće se pokazao dostatnim za vodstvo od 2:0 do poluvremena. U trećoj dionici susreta Gradićevo se potpuno raspada. Nikako, tijekom nekoliko napada i obrana nismo uspjeli zauzet pozicije. Konstantno je jedan igrač Bellevuea bio slobodan, i tu su priliku domaćini iskoristili te pošli na nedostižnih 4-5 razlike. U četvrtoj četvrtini smo se malo konsolidirali, ali nije bilo dovoljno. Sudaček greške prtiv obiju ekipa rezultirale su nemilim scenama pred sami kraj, ali ipak sve je ostalo u granicama bez ikakvog nasilja. Nakon utakmice smo čestitali domaćinima na zasluženoj pobjedi.