Početna Glavni turnir Špilja - Čingrija i Pallace - Kamen mali
(11 ocjena, prosjek: 4.64 od 5)
Glavni turnir
Autor administrator
Ponedjeljak, 08 Kolovoza 2011 01:06

Završena je grupna faza Divlje lige. Danas je bio 15. dan ovogodišnje Divlje lige i Danče su konačno stigle na red za domaćinstvom. Puno ljudi, dobra atmosfera, tradicionalni roštilj PVG-a, najboljih Adovih mušterija. I danas se dosta pričalo u jučerašnjem danu kada je odigrana famozna utakmica Solitudo – Gjivovići. Nismo vidjeli niti jednog igrača Solituda, a i od igrača Gjivovića smo čuli da su namjestili nerješeni rezultat.

Počelo je još u 15:45, a Maro je stigao i ranije da napiše www.dance.hr na prečke. Malo je i izgorio, a sam je kriv što je toliko odugovlačio i nije to ranije napravio Smile. Danas je Mage bio sudac na sve 4 utakmice. Počelo je utakmicom Luka Čilipi – PVG u kojoj su se ekipe borile za prve bodove. Luka je bila dosta bolja i svaku od prve tri četvrtine riješavala po dva razlike u svoju korist. Na kraju su dopustili Gružanima da ublaže poraz (12:8), ne znamo jesu li im se na roštilju odužili Wink.

Druga utakmice konavoski derbi skupine C. Kamen mali je puno bolji od Mrkana. Nema rezultata na divljaliga.hr, čak ni spomena te utakmice. Ne znamo je li to zato što su neki igrači Mrkana nastupali pod imenima na koje se inače ne odazivaju. U svakom slučaju Kamen je upisao 3 boda i čekao rasplet skupine, tj. posljednju utakmicu.

Ipak, treća utakmica je bio derbi. Čingrija i Pallace su odlučivali o broju jedan. Pallace je bio puno bolji od početka. Obrana im je maksimalno uigrana, ne rade pogreške, a u napadu su strpljivi. Čekaju Puha na dva, ili pokušavaju vanjskim udarcima na zonu. Danas su na dva puta odlično, iza bloka pogodili Zonić i Rašica pa ni Olaf nije ništa mogao. Tek tada sredinom druge četvrtine prvi gol Čingrije, sa igračem više pogađa Bupić. Ali utakmica se nastavlja istim ritmom, uz discipliniranu igru Pallacea, i puno individualnih pogrešaka Čingrije. Omjer izbačaja po službenom zapisniku je bio 7:2 (sa tribina dojam je bio da je i veća razlika) u korist Čingrije, ali tu prednost igrača više nisu znali iskoristi. U prvoj četvrtini nisu zabili niti kad je golman Sjekavica bio isključen. Posljednja 3 gola Pallacea zabija mlađi Sjekavica i potvrđuje se kao odlično pojačanje.

Posljednja utakmica dana, domaćin Špilja i najveći im protivnik. Igralo se za prolaz u četvrtfinale, Copi je trebala pobjeda, a Špilji je i neriješeno bilo dosta. Međutim, danas je kvalitativna razlika između ovih ekipe tolika da ni Željko Klarić „u najboljem izdanju“ ne bi pomogao stranačkim kolegama. Iako su neki priželjkivali „osvetu“ za najteži poraz Špilje ikad, 27:1, još iz doba dok su bili 15-16 godišnjaci, to se nije dogodilo. Iz razloga koji se uvijek događa Špiljarima. Brojne greške, ovaj put pri realizaciji. Realan rezultat prve četvrtine, uz pretpostavljenih par promašaja, bio bi 6:0, a ne samo 1:0 golom Popa s desne strane. I u drugoj četvrtini se nastavljaju promašaji, a i razbranjen je Vukić. Ipak, nađena mu je slaba točka, desno krilo, ponajprije jer mu je iz te pozicije sunce tuklo ravno u oči. Kraj treće četvrtine bio je 8:0. Copi su nedostajali neki igrači, prije svih Musladin. A u trećoj četvrtini gol Zambate s bare na baru, vidi se ko je prvak u toj igri. Kova se dva puta upisao u listu strijelaca, a Zambata koji je poziciju golmana prepustio Labudu u posljednjoj četvrtini je ušao samo kako bi obranio četverac Teu Andriću. U ovoj sezonu pucana su mu 4 četverca iz kojih još nije gol primio. Konačni rezultat 12:3 nije adekvatan prikazanom, ali golovi se broje.

Četvrtfinalni parovi u ovom dijelu ždrijeba su:

Špilja '94 Danče – Čingrija
Pallace – Kamen mali

Igra se ponovno na Dančama, u utorak. Prvi par su dvije ekipe koje su se često sastajale u četvrtfinalu i gdje je Čingrija uspješnija. I lani je to bio četvrtfinalni par, a Špilja je ovaj put bila bolja sa 6:3 po jako valovitom terenu na Porporeli. Bila je to jedan od najboljih utakmica Špilje u posljednje vrijeme gdje je broj individualnih pogrešaka bio smanjen na minimum. Ove godine Čingrija je dovela nekoliko novih igrača i u njihovoj igri je također primjetna neuigranost iz koje se rađaju slične greške. Utakmica je u potpunosti otvorena i onaj ko bude imao manji broj grešaka biti će bliže pobjedi.
Drugi par čine Pallace i Kamen mali. Zanimljivo 2009. parovi su bili Pallace – Špilja i Čingrija – Kamen mali. Pallace za sada igra izvrsno, možda bolje nego ikada posljednjih 4 sezone. Primaju jako malo golova, 8 u tri utakmice. I to je najveća prednost nad Cavtaćanima. Lani su igrali u skupini, pobjedio je Pallace 2:1. Isto se igralo na Dančama, u drugom poluvremenu nije pao niti jedan gol.
Vjerojatno će štogod o današnjoj utakmici Pallacea biti i na stranicama Rekreativne Udruge Pallace gdje inače možete vijesti o Pallaceu: http://www.ru-palace.hr