Početna Glavni turnir Bez neizvjesnosti i u drugom polufinalu
(6 ocjena, prosjek: 4.33 od 5)
Glavni turnir
Autor administrator
Subota, 21 Srpnja 2012 02:20

I u drugom polufinalu izostala je neizvjesnost. Jest da je na poluvremenu bilo 1:1, ali vidjelo se da je samo pitanje vremena kada će se Montovjerna odvojiti. Da Bačić nije promašio 2 – 3 zicera, a i još poneki mu suigrači, to bi bilo još i prije, ali u trećoj četvrtini narančasti odlaze na 3:1, a Penatur je bio toliko bezopasan u napadu da bi i ta 3 gola bila dovoljna. Međutim, u posljednjih 5 minuta nastavlja se serija i kod 6:1 dolazi do očekivanog opuštanja i Penatur na samom kraju iz kontri zabija 3 gola i tako smanjuje dojam nemoći koje su ostavili.

Prije polufinala govorilo se da su šanse za naslov podijeljenje: Špilja 33 %, Solitudo 33%, Montovjerna 33% i Penatur 1%. Penatur, Montovjerna i Solitudo su svoja očekivanja ispunili, dok je Špilja prikazala igru kao da je i ona na tih 1 % izgleda. Montovjerna je zaustavila Klečka iznimno plitkom zonom, Šturica je dobro branio, a kad je napad proradio sve je došlo na svoje mjesto. Posebno efektni bili su pogoci Miška Bobića iz vanjske linije koji je dva puta samo lagano iz cima pustio loptu, a da se Bartul na golu ne bi ni pomakao.

Divlja liga privukla je na Danče brojne poznate iz svijeta vaterpola. Bili su tu Đuho, Kržić, Luko Vuletić, Frano Karač. Jasno uz dva voditelja polufinalista Tiha i Markovića. Ostaju nam još dvije utakmice u Portu u nedjelju:

1600 za treće mjesto: Špilja '94 Danče – Penatur
1740 finale: Solitudo – Montovjerna

Penatur - Montovjerna     4:7 (1:0, 0:1, 0:2, 3:4)

Kupalište Danče, sudac: Neno Periš.

Penatur: Bartul Vukojević, Davor Rilović, Milo Leoni, Miran Bilić, Marko Garvan, Siniša Brajević, Mijo Klečak, Dinko Rizzi 3, Dinko Mirić, Vjeko Čižek 1, Hrvoje Spremić, Marko Radišić. Voditelj: Tiho Vranješ.

Montovjerna: Đuro Šturica, Mladen Vuličević 1, Matej Vuličević, Ivica Ruščić, Tomislav Bačić, Miho Bobić 2, Antonio Milat 1, Robert Bender, Željko Margaretić 1, Branko Čučić, Roko Tolić 1, Pero Jovica 1, Igor Muhoberac, Ante Penović. Voditelj: Suha.

Posljednja izmjena Ponedjeljak, 30 Srpnja 2012 01:22