Početna Gostujuće kolumne [SP 2019] Echenique i Di Fulvio odveli Italiju u finale
[SP 2019] Echenique i Di Fulvio odveli Italiju u finale PDF Ispis
(4 ocjena, prosjek: 5.00 od 5)
Autor Roberto
Petak, 26 Srpnja 2019 00:09

Mađarska – Italija 10:12 (4:2) (1:5) (2:2) (3:3)

Suci: Zwart (NED), Margeta (SLO)

Igrač više: Mađarska 7/15, Italija 8/14

Peterci: Italija 1/1

Mađarska: Nagy, Angyal 2, Manhercz 1, Zalanki 2, Vamos 2, Mezei, Sedlmayer 1, Jansik, Pohl 1, Varga, Batori, Harai 1, Vogel. Izbornik: Marcz

Italija: Del Lungo, Di Fulvio 3, Luongo 1, Figlioli (1/1), Di Somma, Velotto, Renzuto, Echenique 4, Figari 2, Bodegas 1, Aicardi, Dolce, Nicosia. Izbornik: Campagna

Kako se natjecanje približava kraju za očekivati je da se vide ponajbolja izdanja reprezentacija koje pretenduju na najviši plasman. Tako je bilo i u ovome susretu te su se Talijani pokazali ipak malo spremnijom momčadi u ovome trenutku. Mađarska hendikeprirana očito za ovakav nivo igre još nespremnim kapetanom Vargom plus je ovo bio jedan od onih dana kada Nagyju nije ništa išlo od ruke pa ga je Marcz zamjenio Vogelom već potkraj druge četvrtine no niti on se nije nešto proslavio. Prva četvrtina nije puno dobroga obećavala ni Del Lungu koji je jedinu obranu imao tek na kraju ovoga perioda, a do tada već 4 gola u svojoj mreži. Utakmica sa puno izbačaja po običaju kada gledamo Talijane te teoretski ono što im najviše odgovara ali ni tu nije dobro izgledalo za njih u početku, Mađarska je bila nepogrešiva u ovome segmentu u prvoj četvrtini 4 od 4 dok su Talijani zabili samo 1 iz 4 pokušaja dok su kasnije ove brojke otišle u kontrasmjerovima, Mađari do kraja samo 3/11, Italijani 5/10, s time da je Mađarska u jednom u drugoj četvrtini imala jako problema zaprjetiti iz „igre“.  Italija je pak imala više „rezervnih“ varijanti iz bržih napada kada vanjski uplivavajući na 2 metra ostavljaju prostora Di Fulviju ili Echeniqueu za šuteve, još par solo akcija pomenute dvojice kao kada je Di Fulvio okrenuo Sedlmayera i zabio za preokret na 4:5 ili gol prije toga kada su izjednačili, Echenique sam skroz proplivao po desnoj strani. Mađarska je slabo imala sličnih akcija oslanjajući se uglavnom na šuteve vanjskih. Centarske pozicije i jedni i drugi su dosta dobro zatvarali, Bodegas je jedini gol dao kod igrača više, Aicardi mislim tek jedan ozbiljan pokušaj, Mezei čak i bez pokušaja, Harai iskoristio jednu priliku kada je Bodegas bio na njemu.

Ono što je na kraju odnelo prevagu na stranu Italije svakako su dva igrača, već pominjani Di Fulvio i bez premca u ovoj utakmici Echenique. Njih dvojica su zabili prvih 6 golova za svoj tim (po 3 svaki), donijeli preokret od 4:2 za Mađarsku na 4:6, Di Fulvio je kasnije izborio peterac, Echenique imao još 3 asistencije na stative kod igrača više plus odličnih poteza i u obrani. Mađarska se u igru vratila u terećoj četvrtini, stigavši do zadnjega poravnanja na 7:7, ali to brzo prokckala primivši 2 gola za 40 sekundi.

Dva puta su suci pregledavali snimke, te potvrđivali golove koje su dali Bodegas i Angyal, a najzad, nakon par situacija u ranijim utakmicama kada to nisu činili, svirali su i peterac kada izbačeni igrač (Harai) nije odmah izašao vani. Bilo je i par moguće spornih situacija, pred sam kraj, Mađari su protestirali na situaciju kada jedan talijanski igrač uplivava duplirajući na 2 metra tražeći kontrafaul u trenutku kada Echenique po toj strani zabija gol, također moguće dosta lako sviran izbačaj Zalankiju na vanjskoj poziciji  iz koga Luongo postavlja konačnih  10:12. Ipak, pobjedi Italije teško da se može prigovoriti, jednostavno su u ovoj utakmici malo više pokazali te izborili i finale i mjesto na OI. Mađarskoj ostaje borba za broncu te doma na EP traženje vize za Olimpijadu.