Početna Ispod kapice br.10 TOTTENHAM-SUNDERLAND 1:1 – SA I OKO UTAKMICE
TOTTENHAM-SUNDERLAND 1:1 – SA I OKO UTAKMICE PDF Ispis
(13 ocjena, prosjek: 4.08 od 5)
Ispod kapice br.10
Autor Boško   
Subota, 13 Studenog 2010 20:44

Boravak poslom u Londonu iskoristio sam za posjetit White Hart Lane i pogledat utakmicu protiv Sunderlanda. Učinilo mi se zgodnim napisati par riječi, više o atmosferi i problemima oko ulaska, nego o samoj utakmici.

Isto kao i prije par godina kada sam gledao Chelsea-Leeds nisam imao dovoljno pameti da na vrijeme osiguram ulaznicu, ali sam imao sreće i našao je u zadnji čas.

A od početka je sve pošlo krivo. Krenuli smo na vrijeme i došli oko 18.45 na željezničku stanicu Liverpool Street, sa koje ide vlak za sjeverni London. Nakon kraće potrage ušli smo u vlak, nije bilo očekivane pjesme, a niti puno navijačkih obilježja, pa smo više puta provjeravali da nismo nešto falili.

Ubrzo je objavljeno da je vlak u kvaru i da ga pokušavaju popraviti. To je potrajalo oko 40 minuta, a „strašni“ engleski navijači nisu niti glas povisili. Cijelo vrijeme sam mislio kako bi BBB“ ili „Torcida“ reagirali u takvoj situaciji, mislim da bi se vozačevoj majci jako štucalo.

Raspitali smo se o kupovini ulaznica, nije izgledalo optimistički. Vlak je napokon krenuo iza 19.30 kada smo već počeli gubit nadu. Brzo smo stigli do stanice nedaleko stadiona, pratili navijače pred nama i stigli pred vrata. Masa se slijevala prema stadionu, a preprodavača nigdje.

Onda smo po savjetu supatnika iz vlaka napravili polukrug oko stadiona i pred „fun shop-om“ naletjeli na dugo iščekivane ulaznice. Cijena 50 funti isto koliko na ulaznicama piše. Naknadno je preprodavač pokušao podići na 60, ali to smo lako odbili. Ako sam dobro shvatio, radi se o ljudima koji od pretplatnika otkupe ulaznice po nižoj cijeni pa zarađuju na razlici.

Sa tako kupljenim ulaznicama požurili smo prema našem ulazu, naravno opet na drugoj strani stadiona, a utakmica je baš počela. Naravno da je strah od neke prevare bio prisutan i odahnuo sam kad sam bez problema prošao kontrolu karte. Kako ne bi sve proteklo kako treba, kolegama su prigovori da su karte „reissued“, ali su ovi sa uvjerljivim izrazom lica odbili takvu mogućnost i iskoristili situaciju što je čovjek na ulazu sam, te požurili uz stepenice. Tako samo ipak sa 5-6 minuta zakašnjenja konačno ušli na stadion.

Pošto je očito scenario pisao Murphy, naša sjedišta su bila zauzeta, što mi je bio još jedan dokaz da su karte u najmanju ruku sumnjive. Srećom, malo dalje je bilo par praznih mjesta pa smo ipak zauzeli položaj. Tijekom utakmice su se ostali podizali, odlazili po piće i slično, mi naravno nismo mrdali do samog kraja utakmice.

Inače stadion me oduševio. Prima oko 35.000 ljudi, djeluje jako mali, sve je na svom mjestu, naravno bez atletske staze. Čovjek ima osjećaj da se nalazi na samom terenu. Gostujući navijači su u svom sektoru, ali ih ni prije ni poslije utakmice nitko ne dira, a oni pjevaju svoje pjesme, naravno bez pirotehnike i sličnih efekata.

Klasična engleska utakmica, puno trke i borbenosti sa po kojom minijaturom Modrića i Van der Vaarta te plavokosog momka s druge strane, za koga sam tek naknadno ustanovio da se radi o Zendenu, nekako mi je izgledao viši i mršaviji. Od naših, Modrić je bio dobar, uz nešto više prodatih lopti nego obično, Čorluka i Kranjčar nisu ulazili u igru, a Pletikosu nisam vidio ni na klupi. Sunderland je nastupio bez ključnog igrača Darrena Benta.

Start na Modriću za kojeg je Cattermole dobio žuti karton, nisam dobro vidio jer je Luka bio okrenut leđima, ali su reakcije bile strašne, a Van der Vaart je krenuo kao da će ubiti igrača Sunderlanda. Na sreću, Modrić je nakon minute-dvije nastavio utakmicu, doduše igrajući malo opreznije nego do tada.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Spursi su imali inicijativu, 17 kornera, ali sve bez jasne ideje. Bilo je nešto prilika, bomba Huddlestone-a u prečku te još par dobrih udaraca. Sunderlandov vratar Gordon je skinuo dosta teških lopti, uglavnom sa dvadesetak metara te glavom nakon kornera. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je bilo dinamičnije od drugog.

Ulaskom Crouch-a u poluvremenu (umjesto lošeg Pavlyuchenka) Tottenham je počeo sa dugim loptama prema njemu, a iz jednog kornera spustio je loptu Van der Vaartu na 2 metra od gola a ovaj je okrenut leđima gurnuo preko crte. Gosti su izjednačili tri minute kasnije iz jedne polukontre kad se lopta sretno odbila Gyanu u for.

Bale nije imao svoj dan, čini mi se da bi uz boljeg kolegu na lijevoj strani bio još opasniji jer Assou-Ekotto slabo iskorištava strah protivnika od Baleovih prodora..Bentley je imao par dobrih rješenja ali i puno pogrešaka, Hutton i Huddlestone su malo sirovi, ali odrade dosta posla, Kaboul siguran, a stresao sam se svaki put kad je Gallas išao na loptu. Davno nisam vidio iskusnog stopera koji ni jednu loptu nije čisto odnio, više je sličio na impresioniranog juniora koji igra svoju prvu veliku utakmicu.  

Iako Spursima nije išlo trener je napravio samo jednu izmjenu, a nije puno mijenjao niti u načinu igre. Publika je to dosta loše  prihvatila, čak je dio navijača desetak minuta prije kraja utakmice počeo napuštati stadion, što me jako iznenadilo.

Sve u svemu, vrlo zanimljivo iskustvo, jedino ću drugi put ulaznicu nabaviti unaprijed.

Tottenham  Sunderland 
 01 Gomes  01 Gordon 
 02 Hutton  15 Onuoha 
 04 Kaboul  04 Turner 
 13 Gallas  19 Bramble 
 32 Assou-Ekotto  29 Ferdinand (Bardsley '18)
 05 Bentley   10 Henderson 
 06 Huddlestone  06 Cattermole 
 14 Modric  16 Riveros (Welbeck '46)
 03 Bale  03 Richardson (Malbranque '86)
 11 Van der Vaart  07 Zenden 
 09 Pavlyuchenko (Crouch '46) 33 Gyan 
 Klupa:  Klupa: 
 23 Cudicini   22 Mignolet  
 19 Bassong   02 Bardsley  
 22 Corluka   12 Angeleri  
 08 Jenas   14 Da Silva  
 12 Palacios   08 Malbranque 
 21 Kranjcar  27 Al-Muhammadi  
 15 Crouch  17 Welbeck 

Sudac: H Webb      Gledatelja: 35,843

Foto by: Arijan Hadžović

Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!
Kliknite za pregled!

Posljednja izmjena Petak, 26 Studenog 2010 00:48

Komentari

0

blago ti se, Boško!
hoću i ja na WTM i na Premjeršip :/
enivej, danas su Židi dobili Roverse 4/2 i trenutno su šesti :)
0

15-tak WTM-ova a 2 utkmice, baš i nije neki podvig
0

je li ovo ado kao novi trener malonogometne ekipe danče poslo skaute da snimaju balea (ili nekog drugog spursa, možda bi se kaboul bolje uklopio),svaki tjedan izvještaj s tottnehemove utakmice ;)

boško, kakva je atmosfera na stadionu? imaju li i engleski klubovi, ođe tottenham, navijačku skupinu koja je na jednom dijelu tribine,imaju li tranparente, pjevaju li cijelu utakmicu? ili manje više svi podjednako navijaju da se ne ističu kao npr torcida na poljudu?
0

atmosfera je odlična, pjeva se i navija cijelo vrijeme (jedan od udarnih pokliča zvuči nešto kao "jaaavi seee"), nisam primjetio neke posebne navijačke skupine, niti transparente, ali svi sudjeluju, reagira se na svaki potez, udarac, dobo dodavanje, sudačku grešku ili "grešku" itd.
0

evo malo o Yid Army-ju
http://en.wikipedia.org/wiki/Tottenham_Hotspur_F.C.#Support

te o filmu
http://en.wikipedia.org/wiki/Yid_Army
0

Klin se klinom, a zidov se (skratio administrator)
0

molimo marina da nam ne radi probleme sa centrom simona vizentala i gosparima goldstein. njima takve šale nisu smiješne
0

nisam znao da je dance.hr tako popularan i prosiren kako se da zakljuciti iz tvog posta, prevode li se mozda tekstovi i na hebrejski
0

Mislim da ce se g. Zuroff latit telefona nakon sto ovo vidi
0

dodane fotografije
Morate biti prijavljeni za slanje komentara i odgovora.
Radim....
Poslano
Nije uspjelo