Početna Kvalifikacije GRADIĆEVO - ČEŠKA PLAŽA 10:9 (6:6)
GRADIĆEVO - ČEŠKA PLAŽA 10:9 (6:6) PDF Ispis
(7 ocjena, prosjek: 3.86 od 5)
Kvalifikacije
Autor Mili
Utorak, 13 Srpnja 2010 07:44

Druga odigrana utakmica ove godine mogla bi, ako će bit po onoj poznatoj po jutru se dan poznaje, bit pokazatelj kako će ovogodišnja Divlja liga biti baš divlja, nabrijana i zanimljiva.
     Utakmica Gradićevo – Češka plaža počela je dosta mirno, a do prednosti dolazi ČP nakon samo tri minute igre (u prvoj utakmici se na gol čekalo pune tri četvrtine i malo od četvrte). Gradićevci brzo izjednačuju, a uskoro i rezultat okreću potpuno u svoju korist. Za 1:1 pogodio je Andrija Bobić iz prvog četverca na utakmici. Nakon toga je Zoran Bobić matirao, kasnije će se pokazati, tragičara Češke plaže, vratara Srđana Ivu. U međuvremenu izvsnu kontru Gradićeva nažalost faljiva Moretić, koji se kasnije iskupio sa dva pogotka.  Druga četvrtina nam opet donosi preokret, vodstvo preuzima Češka plaža i pokazat će se kasnije drže skoro do posljednjeg zvižduka suca Mara Pavlovića, koji je bio izložen stalnim kritikama. Na poluvrijeme se ide s rezultatom 3:4.
     U na početku drugog poluvremena potpuni potop Gradićeva, ČP dolazi do prednosti od 2 gola, i sve se činilo kako „Žuti“ nemaju snage za preokret. Kontre su ih uništavale, te bi se svaki pokušaj približavanja ČP-u odmah izjalovio u idućem napadu kad bi gosti dali gol.  Gosti zbog nesportskog ponašanja prema sucu dobivaju isključenje s pravom zamjene tijekom ovog dijela igre. Tračak nade se pojavio nakon obranjenog četverca vratara Milovčića, no ipak gosti dižu prednost u idućem svom napadu. U posljednju četvrtinu se ide s rezultatom 4:6.

Burna završnica

Posljednja dionica ove utakmice trajala je nekih pola sata umjesto standardnih 5 minuta. Prvo je Gradićevo uspjelo smanjit  rezultat, te na krilima navijanja od svojih strastvenih navijača/ica okreće, odnosno izjednačuje rezultat na 6:6. Nakon toga opet četverac za goste, uz proteste cijele klupe Gradićeva, i naravno domaćih navijača. Ipak, sudac ostaje pri svom i na izvođenje kaznenog udarca sa suprotnog gola dolazi vratar Srđan Ive. Ive sigurno zabija, te se igra nastavlja. Ipak tijekom idućeg napada, sudac prekida susret, zbog neregularnog gola vratara iz četverca (pravilo: golman ne smije prijeći centar). Cijela delegacija Češke plaže okružila je zapisnički stol na kojem je bio predsjednik udruge Divlja liga, te suca Pavlovića. Sudac je tek na reakciju predstavnika Gradićeva odlučio prekinuti utakmicu, a očito je to naviše zasmetalo ČP. Prekid je trajao nekih 15ak minuta, te je ipak odlučeno da se poništava gol češke plaže iz četverca, te da se lopta vraća Gradićevu, 37 sekundi prije kraja, kad je i prekinuto. Do kraja Gradićevo nije uspjelo dat gol, i pristupilo se izvođenju četveraca. U prvoj seriji Andrija Bobić faljiva, tj. Ive brani, a gosti zabijaju. Nakon toga  vratar Ive se opustio i počeo egzibicijski branit nogama, misleći da je sve gotovo. Ipak igrač ČP u drugoj seriji pri izvođenju kaznenog udarca cima golmana, što je zabranjeno te zapravo faljiva. Sambrailo je bio siguran izvođač treće serije za Gradićevo, a uspješni su bili i gosti. Uslijedio je drugi krug četveraca u kojem Sambrailo nastavlja izvoditi četverce. Siguran je bio ponovno Sambrailo, a idući šut brani vratar Milovčić i odvodi svoju momčad do prve ovosezonske pobjede.

GRADIĆEVO (kako su igrali): Sambrailo je bio na kraju vruća srca, hladne glave, i uspio zabiti sve četverce, dok je i vratar Milovčić obranio u posljednjoj seriji svoj drugi četverac danas.  Privremeni sidrun Zoran Bobić odradio je danas odlično svoj posao izborivši dva isključenja i poentirao je jednom. Andrija Bobić je bio najbolji strijelac zabivši 3
komada u mrežu Češke plaže, dok je Sambrailo na beku centra „Čeha“ odlično zaustavio. Ivan Moretić je zabio dva gola, a Vedran Bobić, Ivica  Čučka i Vlaho Previšić danas su svoj dio posla odradili i više nego korektno, dok posebnu pohvalu zavrijeđuje naš prošlogodišnji trener Marko Balija koji se pokazao kao istinsko pojačanje na poziciji krila.  Navijači su bili u velikoj formi te su tijekom cijele utakmice bodrili i podizali svoju momčad. Novi trener Cvijeto Ruso je pokazao svoje taktičko znanje sa odličnim tajmingom izmjena i taktike u igri.  Veliku ulogu odigrali su i ostali djelatnici na klupi Gradićeva, gospari Branko i Pero, koji su vršili konstantni pritisak na suca i zapisnički stol, a na kraju ukazali i na veliku pogrešku suca kad je vratar zabio gol iz četverca, koju su „previdile“ službene osobe.

Gradićevo - Češka plaža 10:9  (2:1, 1:3, 1:2, 2:0 – 4:3)
Sudac: Maro Pavlović.
GRADIĆEVO: Ivo Milovčić, Vlaho Previšić, Ivica Čučka, Andrija Bobić 3, Hrvoje Sambrailo, Vedran Bobić, Zoran Bobić 1, Ivan Moretić 2, Marko Balija.
ČEŠKA PLAŽA: Srđan Ive, Zrinko Pavlović, Zvonko Hercigonja 1, Marko Balent, Marko Oblizalo, Luko Kraljević 4, Božo Mejić 1, Pero Matić, Leo Gavranić.