(7 ocjena, prosjek: 3.86 od 5)
Kvalifikacije
Autor Mili
Utorak, 13 Srpnja 2010 07:44

Druga odigrana utakmica ove godine mogla bi, ako ?e bit po onoj poznatoj po jutru se dan poznaje, bit pokazatelj kako ?e ovogodišnja Divlja liga biti baš divlja, nabrijana i zanimljiva.
     Utakmica Gradi?evo – ?eška plaža po?ela je dosta mirno, a do prednosti dolazi ?P nakon samo tri minute igre (u prvoj utakmici se na gol ?ekalo pune tri ?etvrtine i malo od ?etvrte). Gradi?evci brzo izjedna?uju, a uskoro i rezultat okre?u potpuno u svoju korist. Za 1:1 pogodio je Andrija Bobi? iz prvog ?etverca na utakmici. Nakon toga je Zoran Bobi? matirao, kasnije ?e se pokazati, tragi?ara ?eške plaže, vratara Sr?ana Ivu. U me?uvremenu izvsnu kontru Gradi?eva nažalost faljiva Moreti?, koji se kasnije iskupio sa dva pogotka.  Druga ?etvrtina nam opet donosi preokret, vodstvo preuzima ?eška plaža i pokazat ?e se kasnije drže skoro do posljednjeg zvižduka suca Mara Pavlovi?a, koji je bio izložen stalnim kritikama. Na poluvrijeme se ide s rezultatom 3:4.
     U na po?etku drugog poluvremena potpuni potop Gradi?eva, ?P dolazi do prednosti od 2 gola, i sve se ?inilo kako „Žuti“ nemaju snage za preokret. Kontre su ih uništavale, te bi se svaki pokušaj približavanja ?P-u odmah izjalovio u idu?em napadu kad bi gosti dali gol.  Gosti zbog nesportskog ponašanja prema sucu dobivaju isklju?enje s pravom zamjene tijekom ovog dijela igre. Tra?ak nade se pojavio nakon obranjenog ?etverca vratara Milov?i?a, no ipak gosti dižu prednost u idu?em svom napadu. U posljednju ?etvrtinu se ide s rezultatom 4:6.

Burna završnica

Posljednja dionica ove utakmice trajala je nekih pola sata umjesto standardnih 5 minuta. Prvo je Gradi?evo uspjelo smanjit  rezultat, te na krilima navijanja od svojih strastvenih navija?a/ica okre?e, odnosno izjedna?uje rezultat na 6:6. Nakon toga opet ?etverac za goste, uz proteste cijele klupe Gradi?eva, i naravno doma?ih navija?a. Ipak, sudac ostaje pri svom i na izvo?enje kaznenog udarca sa suprotnog gola dolazi vratar Sr?an Ive. Ive sigurno zabija, te se igra nastavlja. Ipak tijekom idu?eg napada, sudac prekida susret, zbog neregularnog gola vratara iz ?etverca (pravilo: golman ne smije prije?i centar). Cijela delegacija ?eške plaže okružila je zapisni?ki stol na kojem je bio predsjednik udruge Divlja liga, te suca Pavlovi?a. Sudac je tek na reakciju predstavnika Gradi?eva odlu?io prekinuti utakmicu, a o?ito je to naviše zasmetalo ?P. Prekid je trajao nekih 15ak minuta, te je ipak odlu?eno da se poništava gol ?eške plaže iz ?etverca, te da se lopta vra?a Gradi?evu, 37 sekundi prije kraja, kad je i prekinuto. Do kraja Gradi?evo nije uspjelo dat gol, i pristupilo se izvo?enju ?etveraca. U prvoj seriji Andrija Bobi? faljiva, tj. Ive brani, a gosti zabijaju. Nakon toga  vratar Ive se opustio i po?eo egzibicijski branit nogama, misle?i da je sve gotovo. Ipak igra? ?P u drugoj seriji pri izvo?enju kaznenog udarca cima golmana, što je zabranjeno te zapravo faljiva. Sambrailo je bio siguran izvo?a? tre?e serije za Gradi?evo, a uspješni su bili i gosti. Uslijedio je drugi krug ?etveraca u kojem Sambrailo nastavlja izvoditi ?etverce. Siguran je bio ponovno Sambrailo, a idu?i šut brani vratar Milov?i? i odvodi svoju mom?ad do prve ovosezonske pobjede.

GRADI?EVO (kako su igrali): Sambrailo je bio na kraju vru?a srca, hladne glave, i uspio zabiti sve ?etverce, dok je i vratar Milov?i? obranio u posljednjoj seriji svoj drugi ?etverac danas.  Privremeni sidrun Zoran Bobi? odradio je danas odli?no svoj posao izborivši dva isklju?enja i poentirao je jednom. Andrija Bobi? je bio najbolji strijelac zabivši 3
komada u mrežu ?eške plaže, dok je Sambrailo na beku centra „?eha“ odli?no zaustavio. Ivan Moreti? je zabio dva gola, a Vedran Bobi?, Ivica  ?u?ka i Vlaho Previši? danas su svoj dio posla odradili i više nego korektno, dok posebnu pohvalu zavrije?uje naš prošlogodišnji trener Marko Balija koji se pokazao kao istinsko poja?anje na poziciji krila.  Navija?i su bili u velikoj formi te su tijekom cijele utakmice bodrili i podizali svoju mom?ad. Novi trener Cvijeto Ruso je pokazao svoje takti?ko znanje sa odli?nim tajmingom izmjena i taktike u igri.  Veliku ulogu odigrali su i ostali djelatnici na klupi Gradi?eva, gospari Branko i Pero, koji su vršili konstantni pritisak na suca i zapisni?ki stol, a na kraju ukazali i na veliku pogrešku suca kad je vratar zabio gol iz ?etverca, koju su „previdile“ službene osobe.

Gradi?evo - ?eška plaža 10:9  (2:1, 1:3, 1:2, 2:0 – 4:3)
Sudac: Maro Pavlovi?.
GRADI?EVO: Ivo Milov?i?, Vlaho Previši?, Ivica ?u?ka, Andrija Bobi? 3, Hrvoje Sambrailo, Vedran Bobi?, Zoran Bobi? 1, Ivan Moreti? 2, Marko Balija.
?EŠKA PLAŽA: Sr?an Ive, Zrinko Pavlovi?, Zvonko Hercigonja 1, Marko Balent, Marko Oblizalo, Luko Kraljevi? 4, Božo Meji? 1, Pero Mati?, Leo Gavrani?.