Početna Glavni turnir Svaka čast Čilipljani
Glavni turnir
Autor administrator
Subota, 06 Kolovoza 2011 01:48

Nakon što su poput Hrvatske za ulazak u EU, Čilipljani zadnje 3 godine pregovarali s Vlašićem da Divlja liga dođe u Luku Čilipe konačno su to i dočekali. Isto su se stalno javljali novi zahtjevi, i konačno protekli tjedan pala je konačna odluka. Pitat će se ekipe imaju li što protiv dolaska u Čilipe. Da je samo jedan ekipa odbila, ne bi se igralo. S obzirom na 3 konavoske ekipe u ovom dijelu ždrijeba, pet preostalih je trebalo dati svoj pristanak.

Organizacija je bila za čistu desetku. Svaka ekipa je dobila dobru porciju čevapa (o trošku organizatora), a piće je bilo po popularnim cijenama. Još pri dolasku, kad smo vidili momke sa toki-vokijima kako nas usmjeravaju i slažu aute na parkingu vidijeli smo jedan novi pristup u organizaciji. A samo kupalište je odlično. Možda se nekome ne sviđaju stijene, ali mi Dančari ih volimo više od pijeska i žala Wink.

Sudac Periš je imao smrtni slučaj u obitelji i naglo je otputovao iz Dubrovnika pa je prve dvije utakmice sudio Mage – sudio bi i dalje da nije morao na trening, pa Vlašić i na kraju derbi dana Provokator. Mage je imao lagan posao, razlika u kvaliteti u prve dvije utakmice je lagano došla do izražaja. Xeneize  nam je ukratko opisao utakmicu Čingrije:

Nemam puno toga reć o utakmici. Falilo nas je nekoliko, isto kao i Gružana. Utakmica s puno golova, najviše ove godine (čak 29 golova u 20 minuta). Rutinska pobjeda Čingrije, odigrali smo dovoljno koliko treba da upišemo novu pobjedu i da svi igrači dobiju dosta dobru minutažu. U nedjelju na Dančama je derbi skupine s Palaceom u kojem se odlučuje od 1. mjesto u grupi, te bi trebali bit kompletni.

Ovih 29 golova (18:11) posebno bode u oči. To lani nije bilo moguće, ali otkako su atomski satovi uštimani utakmice traju dovoljno dugo da se može postići toliko golova.

Mrkan je pružio puno bolji otpor Copi nego kada je u ponedjeljak na Copi poražen 18:3 od Špilje. Držali su se skoro do poluvremena u egalu. Doduše, danas im je roster bio popunjen. Na kraju 11:7 za Copu koja je tako zadržala izglede za četvrtfinalom. Kao da su jednom zapaprili Špilji. A još ako bi, nedaj Bože, Željko Klarić zamjenio Periša u nedjelju, bili bi i favoriti.

Treća utakmica, domaćin protiv Palacea koji se ojačao Zonićem koji je lani igrao za PVG iako nije imao pravo nastupa pa su Gružani diskvalificirani. Iako je svojedobno Brdar za takav prijestup dobio 5 godina zabrane igranja, sada Zonić može nastupati. Prva četvrtina samo 1:0 za Palace iako su imali dosta dobrih situacija i cca 5 igrača više. Vlašić je primjenio Stavridisov način suđenja, stalno su bili neki izbačaji i to pretežno bez lopte. U početku je bilo dosta više isključenja domaćih igrača, a njihove ljutite reakcije su prolazile nekažnjeno. Bošković je odlično branio, ali u drugoj četvrtini nije ni on mogao spriječiti vodstvo 4:0. Jedina dva gola na utakmici Luka Čilipi postiže krajem druge četvrtine. Na kraju 7:2.

I za kraj derbi  Špilja i Kamen mali. Unatoč vodstvu Špilje cijelu utakmicu na kraju neriješeno, 7:7. Na četvrece, koji odlučuju poredak ako ove dvije ekipe budu imale isti broj bodova, Špilja bolja, 2:0. Mlađem Vragolovu ispada lopta, a Dropcu brani Zambata. S druge strane Milić i Đura zabijaju. Opširnije o ovoj utakmici sutra uz videozapise.