Povijesni rezultat Turčina: 2:0 protiv Špilje u drugoj četvrtini!

Turčin je napokon odigrao dobru utakmicu u glavnom turniru, a kruna toga je čitava četvrtina bez primljenog pogotka uz dva postignuta. Prava je šteta što je mali Božo naivno odlučio noć prije utakmice provesti sa svojim dundom iz Špilje (V.F., op.a.) te mu odati planove naše obrane. U protivnom bi rezultat bio još neizvjesniji (moglo je naprimjer biti samo 5 razlike!). Bio je to pravi epski dvoboj, sve dok Špilja nije zaista počela igrati.
Trener Turčina b/a konačno je na raspolaganju imao puni zapisnik igrača, jedino je bila šteta što nije mogao ostati cijelu utakmicu jer je igrao beka za protivničku momčad. Dobru zamjenu trenera Turčin je našao u Zambati koji je shvativši važnost utakmice u potpunosti obuzdao temperament te nas niti jednom nije nazvao debilima, kretenima, degenima ni degenericima (ni idiotima).
Na ovoj utakmici konačno nam se pridružio ponajbolji Turčin; Tomislav Šiša. Prava je šteta što na zapisniku nije bilo specijalista za Špilju ’94 Danče, prvog Turčina u povijesti koji je zabio gol Špilji, Josha koji je susret pratio s tribine. Mora se priznati da utakmica sa i bez Josha nije ista stvar.
Turčin je prezentirao sjajnu igru i borbenost unatoč rezultatu te za razliku od prijašnje utakmice sa Porporelom zaista nema za čim žaliti. Turčin je postigao duplo više golova nego na prošloj utakmici, a primio čak jedan manje. Prava je šteta što u ovom susretu kapetan Špilje; Kova, nije upisao minutažu. Čestitke Špilji ’94 Danče, ekipi koja niti u jednom trenutku vodstvo nije ispuštala iz ruke, prava je šteta što “veliki brat” nije organizirao roštiljsko druženje nakon utakmice da nam ukaže na pogreške i potapša po leđima.
Iduću utakmicu desetkovani Turci igraju u nedjelju u Platu (rezervni teren Bellevue) u 17,06, pozivamo sve na utakmicu protiv favoriziranog Kamena malog.
IAVK Turčin Danče – Špilja ’94 Danče (1 poluvrijeme)
IAVK Turčin Danče – Špilja ’94 Danče (2 poluvrijeme)

Moram primjetit taj sportski duh toga igrača turčina koji je odlučio da će svoju ekipu gledati s tribina. Vi ostali mi stvarno niste jasni zašto ste došli igrat kad ste znali da ćete izgubit.
i ja se slazem! LOL
enivej, kao što sam u onome tekstu povodom kraja kvalifikacija napisao, ja sam svoj cilj ispunio, drago mi je da sam svojom skromnom (ne)sposobnosti bar malo pridonio da među momčadima sličnih (ne)mogućnosti budemo najbolji. meni dosta. miješanje krušaka i jabuka nikad nije imalo smisla.
ionako, kapica je na klinu, a u idućim godinama želim svako dobro Turčinu u paklu kvalifikacija, pravoj amaterskoj vaterpolo ligi Dubrovnika i okolice. zdravi i veseli bili
Oprosti ali meni to nema smisla. Ti si napustio ekipu kad je takorec dosla do play offa. S tobom ili bez tebe ista je stvar ali kad si vec poceo onda to i zavrsis.
u okruženju i i situaciji gdje sam mogao nešto pridonijeti, to sam i uradio koliko sam mogao, ali igrati protiv tebe Gorane, i tebi sličnih, u tome glavnome turniru meni nema smisla. ” kvalifikacije” su osvojene, ja ponosan na suigrače i sebe. kako sam ih počeo, i završio sam ih, a svoj stav o glavnome turniru sam iznio u onome tekstu, kao i treneru u jednome razgovoru prije par tjedana.
koga pali taj glavni turnir, evo, ja želim da postane prvak, ma neka ga godinama zaredom osvaja. moje ambicije ne idu tako daleko, a i nerealno je 🙂
Meni je uvijek bilo zanimljivije igrat protiv boljih ekipa i to je bio jedan od nacina da vidim koliko sam u zaostatku i da poboljsam igru. Igraci Hajduka bi sigurno voljeli igra protiv Barcelone a ne Slavena.
kontaš, ja nisam na toj razini zanimanja i razmišljanja o toj igri da tražim i gonim poboljšavanje svoje igre, budući da me igranje vaterpola kroz godinu ni najmanje ne interesira, dapače, boli me briga za igranje vaterpola. nemam apsolutno nikakvih ambicija u svezi toga sporta, i ne treba mi taj korektiv igranja protiv ponajboljih.
u klasi teških amatera, odigrao sam svoje onoliko dobro ili loše koliko sam mogao i to je sad to, nema više….
Evo i moje vidjenje citave stvari:
– prvo, nesportski je neigrati zato sto znas da ces izgubiti. Meni, a i ostatku Turcina nije svejedno izgubili 9:1, 8:2 ili 20:0. Bitno je dat sve od sebe. Tako da smo svi ponosni kako smo se nosili sa Spiljom u odredjenim trenucima, koja je puno kvalitetnija od nas.
– drugo, kukavicki je birati utakmice po principu “ovi nemaju pojma, igrat cu, ili ovi su dobri, necu igrat”. Nije ovo tenis da si ti sam. Mi smo svi ekipa i ako netko odustaje zbog bilo kakvog razloga (kvalitete suparnika, ili zdrijeb je bolji Sovrnji pa ce igrat za njih), onda ostavlja ekipu na cjedilu jer netko drugi treba igrat i mucit se umjesto njega. Npr., u Stikovici smo imali samo 2 zamjene, a da smo imali vise, vjerojatno bi i rezultat bio bolji.
twkst je odličan, međutoa snimka te tendeciozna. upravo sam pogledo prvi dio. para da je turčin dobio 1:0 idem pogledat nastavak
Slazem se, sramota je da nije snimljen moj gol 🙂
mislim odn. znam da je tvoj gol snimljen na Bracovom aparatu. bar bio snimljen…
u drugom dijelu i pokoji naš gol. a općenito mi je najdraži detalj kako na 0:0 na našem igraču više miho ubija pera na stativi, a periš ne sudi ništa. a lopta leti peru na ruku, pa se ne može reć da nije vidio.
Najjaci trenutak utakmice – poluvrijeme, mijenjamo strane, rezultat 3:2, i Zambi prolazi izmedju igraca Spilje i govori “Smijesni ste. Ova spilja je smijesna”
ovi turci nisu normalni.
josh – turčin nije osvojio kavlifikacije, pa čak ni svoju 1/4 kvalifikacija. nego je izborio ulazak u glavni turnir. a osim što su lani neke “smješne” ekipe izborile 1/4finale i samim time izbjegle kvalifikacije, mislim da nikad nije više ekipa iz kvalifikacija prošlo u 1/4finale. već 3 ekipe ,a možda i 4.
jedno pitanje josh: bi li igro protiv cope u drugom kolu kvalifikacija da je turčin pobjedio šeherezadu u 1. kolu? i da li si namjerno opstruiro ekipu da ne dođe do toga?
naravno da sam opstruirao, ja sam jednom rukom topio baru pri izvođenju četverca, drugom rukom sam gurao onoga dečka koji je preplivao našega obrambenoga igrača, te trećom “nevidljivom” rukom (ovim se posebno ponosim) sam skrenuo loptu protivničkoga broja 10 da leti u same rašlje :))
normalno da bih igrao protiv cope.
slažem se s goranom i hrvojem u potpunosti, uostalom tako nešto sam i reko joshu.
moram priznat da je turčin u punom sastavu postao više nego respektabilna ekipa. kvalitetom spadaju u lgavni turnir, ili odma tu na rubu. među 12-20 ekipa
vidi ovog dbk što provocira :). pa zašto bi igro protiv cope u kvalifikacijama josh, a ne bi u glavnom turniru?