3. kolo Jadranske lige

Stigli smo do 3. kola Jadranske lige koje se igra danas, u srijedu. Derbi se igra u Zagrebu gdje na Savu stiže Primorje. Jug igra treću uzastopnu domaću, a Primorac treću uzastopnu gostujuću utakmicu. Mornar će valjda do prvih bodova, a neizvjesno bi trebalo biti u susretu OVK-ovaca i Medveščaka, a možda će i splitski Jadran uspjeti parirati imenjaku iz Herceg Novog.
Raspored kola:
1900 Jug CO – Šibenik
1900 Jadran HN – Jadran St
1900 OVK POŠK – Medveščak
1900 Budva – Primorac
2030 HAVK Mladost – Primorje EB
2030 Mornar BS – Triglav
Mladost je u prošlom kolu razmontirala Novljane i sigurno su igrači Vjekoslava Kobeščaka stekli samopouzdanja prije dvije utakmice protiv dvije najjače momčadi lige. Pogotovo za prvu protiv Riječana koju igraju na domaćem bazenu. Vidjeti ćemo hoće li uspjeti parirati ili će Sukno, Varge, Garcia, Vićan i ostali lagano proći Savu. Bio je najavljen i tv prijenos, ali su nam iz Mladosti jučer javili da je tv kuća odustala i da se stoga utakmica pomiče na 2030. S druge strane Primorje nema namjeru ispuštati bodove jer je svaki bitan za konačni poredak. U njihovom idealnom raspletu, a i vrlo vjerojatnom, derbi protiv Juga dočekat će s 5 pobjeda. Uostalom i protekle dvije sezone, kada je Mladost bila osjetno jača, Primorje je imalo pozitivan skor s njima. Očito im leže. Očekuje se gostujuća pobjeda. Od Mladostaša se očekuje da ne padnu prelako i da se dostojno odupru favoritima.
Najmanje dvije utakmice bi trebale biti neizvjesne, ona OVK POŠK-a i Medveščaka i duel dva Jadrana. Medveščak je već u prvom kolu slavio u Splitu protiv Mornara koji je jači od POŠK-a, ali bio je to dan kad igračima trenera Krekovića ništa nije polazilo za rukom. Poškovci su dobro parirali Budvi u gostima, a zatim su dobili Jadrana u gradskom derbiju. Marino Franičević je izborio čak 4 peterca (Barbarić zabio i promašio po 2). Od starijih tu su još Andro Franičević, Sarić i Oreb. Medveščak je osim Mornara dobio i Slovence i tako sa 6 bodova ulazi u ovu utakmicu. Sigurno nisu bez izgleda i moglo bi se dogoditi da odlučuje gol u zadnjoj minuti.
Splitski Jadran ima nedostatak sidruna, ali je osjetno jači nego lani s obzirom na to da su tu neki igrači koji nisu uspjeli produžiti ili pronaći novi ugovor u inozemstvu. Ipak, Novljanima je domaći bazen uvijek bio značajna prednost pa vjerujem da će i ovaj put Radović, Šćepanović i ostali doći do novih bodova. Ali neće biti tako lako kao u prvom kolu protiv Primorca.
Primorac je nedavno proslavio 90 godina. Kako je klub i dalje u problemima, u biti su Beštije proslavile rođendan svoga kluba. Kako je to izgledalo možete vidjeti na videu:
https://www.youtube.com/wwatch?v=3IvVEIGSlTE&list=UUvyz03hBD56trZxzTAaNzQA&index=1&feature=plcp
Kotoranima slijedi treće uzastopno gostovanje. Protiv Šibenika su uzeli bod i to je vjerojatno borba za izbjegavanje posljednjeg mjesta. Eventualno im se i Triglav, koji gostuje kog Mornara, još pridruži u troboj.
Jug dočekuje Šibenika, a nažalost to čak niti ne može biti solidan trening s obzirom na snagu Šibenika. Prve dvije utakmice su dobivali sa po 6 razlike, ovaj put bi trebalo biti osjetno više..