3. kolo Lige prvaka: Švicarci u Gružu, prilika za rekorde

 

Osim Jadranske lige ovaj vikend, točnije danas (samo se u Egeru igra sutra) igraju se i utakmice 3. kola Lige prvaka. Nakon što je Jug bio slobodan u prošom kolu u ovom dočekuje prvaka Švicarske, Kreuzelingen. Najvažnija vijest je povratak Dobuda nakon ozlijede. Od preostalih 8 utakmica teško je izdvojiti neku zanimljiviju.

 

Da još jednom podsjetimo da današnja utakmica u Gružu ima humanitarni karakter; prikupljaju se sredstava za oporavak vijernog navijača Marijana Ogrestu – Ogija koji je prije gotovo dvije godine stradao u teškoj prometnoj nesreći. U prošlom kolu Švicarci su u Beogradu poraženi 19 razlike tako da uz ozbiljan pristup moguće je da se upišu kakvi rekordi u Jugovim, a i euroligaškim povijesnim knjigama. Đuho je najavio da se Dobud oporavio te da će zaigrat, a da će mlađi igrači ovaj put uskočiti u sastav umjesto Janovića i Jokovića. Igra se već u 1630, što je jako loš termin. Ove godine Jug se izborio za poboljšano praćenje preko tv-a (sve domaće utakmice prenositi će HTV, a gostujuće su slobodne svakoj tv kući tako da je sportska tv prenosila prvo kolo protiv Zvezde iz Beograda). Za dogodine im ostaje da se izbore za povoljnije termine. Danas će, s obzirom na ljetne vremenske prilike, dosta Dubrovčana otići na Danče i ostale plaže tako da im ranopopodnevni termin baš ne odgovara.

 

Druga utakmica Jugove B grupe igra se u Beogradu gdje Zvezda dočekuje Montpellier. Duško Pijetlović je ozlijeđen nešto ozbiljnije od kolege po poziciji Dobuda pa ga neće biti u narednih mjesec dana u bazenu, ali i bez njega Beograđani će osjetnom razlikom doći do nova 3 boda.

 

Grupa A

Subota
1745: Vouliagmeni – Schuurman
1830: Ligamus Tbilisi – Spartak Volgograd

Nedjelja
1700: ZF Eger – Waspo Hannover

Poredak
1. Vouliagmeni 6, 2. Schuurman 6, 3. Volgograd 3, 4. Hannover 0, 5. Eger 0 (1 utakmica), 6. Tbilisi 0 (1 utakmica).

Grupa B

Subota
1630: Jug CO – Kreuzlingen
1700: Crvena Zvezda – Montpellier

Poredak:
1. Olympiakos 6, 2. Jug  3 (1), 3. Zvezda 3, 4. Montpellier 0 (1), 5. Kreuzlingen 0.

Grupa C

Subota
1200: CN Atletic Barceloneta – CN Marseille
1700: Sintez Kazan – Vojvodina Novi Sad

Poredak:
1. Barceloneta 6, 2. Marseille 3 (1), 3. Brescia 3, 4. Kazan 0 (1), 5. Vojvodina 0.

Grupa D

Subota
1800: Partizan Raffeisen – DiGi Oradea
2030: Galatasaray – Spandau 04

Poredak:
1. Szeged 6, 2. Partizan 4, 3. Galatasaray 1 (1), 4. Oradea 0 (1), 5. Spandau 0.