Jug pregazio Jadran HN za nove bodove u Euroligi

Jugaši su u posljednje vrijeme u odličnoj formi, a to su nam pokazali i večeras kada su pregazili goste iz Herceg Novog. Time su prekinuli crnu seriju protiv Jadrana koja je trajala zadnje 3 sezone.
Za početak spomenimo atmosferu i broj gledatelja koji se nije puno razlikovao od prošlih utakmica ove kvalitete. Ukupni broj se malo podebljao zbog mlađih kadeta čiji kup se održava u Dubrovniku te zbog četvero navijača iz Herceg Novog (tri muškarca, jedna žena, jedna perika i bubanj) koji su stigli na bazen pred kraj druge četvrtine. Tu je bio i gost večeri Davor Gobac, koji je večeras vjerojatno prvi put gledao vaterpolo uživo, a zadatak da ga dovede na pravo mjesto je dobio Jugo Bašica. Sjedio je u loži, a po dolasku ga je pozdravio prezidente Hrnić.

Utakmica je počela minutom šutnje za nedavno preminulog Trifka Banđura, trenera koji je 1980. god. po prvi put sa Jugom postao prvak Europe. Spomenimo da je i danas jedini vratar u sastavu bio Nižić. Gosti su krenuli sa zonom na Dobudu, a to je prvi kaznio Sandro fantastičnom dijagonalom sa lijevog krila. U sljedećem napadu lijepa prilika Premuša s dva metra, ali i odlična obrana Nižića. Jadran je uspio izjednačiti lijepom dijagonalom Gojkovića sa desnog vanjskog i to je bilo to za danas od gostiju. Bušlje je bio dominantan na beku, a Jug se povlačio u zonu kada je sa vanjskim igračima ulazi Janović, a primijetili smo u par napada i igru Jadrana sa dva sidruna. Do kraja četvrtine rezultat je bio 3:1, prvo je Bušlje postigao gol sa stative sa igračem više, zatim Joković pogađa dijagonalu sa desnog vanjskog.
U drugoj četvrtini Sutić povećava na 4:1 kada je sa igračem više cimao 4-5 puta, došao do sredine gola na 5 metara te rutinski savladao Šćepanovića. Novi gol Juga, ponovo Bušlje sa stative sa igračem više, do poluvremena Gojković smanjuje na 5:2, ostao je sam na lijevom krilu nakon polukontre gostiju. Jug igra odlično, a u prvom poluvremenu smo primijetili jedno 4 kontrafaula jugovih sidruna.
U nastavku serija Juga od čak 5:0 tako da je rezultat početkom 4. četvrtine bio, za goste sramotnih 10:2. Sandro je pogodio sa igračem više, Dobud daje pogodak sa 2 metra kada ga je čuvao wunderkind Subotić, Sutić sa igračem više sa desnog vanjskog, Sutić iz peterca, i na kraju Joković iz kontre nakon što su gosti na centru bacili loptu u aut.

Jadran je bio blago rečeno nadigran, Janović je bezuspješno pokušavao dati gol iz faula, jednom su imali igrača više, lijevi vanjski je bez gledanja dodavao Gojkoviću (na desnog vanjskog) samo je ovaj još plivao pa mu se lopta od glave odbila do Jugovog igrača.

Jadran je napokon uspio prekinuti negativnu seriju nakon što je Nižić “pavićevski” izletio u prazno. Jug je do kraja ubacio u brzinu manje, tako da su gosti na kraju postigli šest pogodaka. Spomenuti ćemo jednog zanimljivog kada je pucao Janović, lopta se odbila do igrača na stativi koji pogađa prečku, i na kraju dolazi do Premuša koji je napokon sprema u gol. Spomenimo i lijepi gol Bušlje za kraj za 13:6 sa srednjeg vanjskog.

Kod Juga su svi bili dobri, a najbolji je bio Bušlje sa četiri pogotka i standardnim učinkom u obrani. Što se tiče Nižića, on danas nije imao previše posla. Kod gostiju se nitko nije previše istaknuo, a najgori je bio Janović koji je imao dva isključenja, nula golova, a uspio je promašiti i peterac. Pomno smo pratili i tog 15-godišnjeg Gavrila Subotića. Počeo je u prvih sedam, igrao jedno pola utakmice i za početak moram spomenuti da fizički ne zaostaje za starijim suigračima, pa onda nema problema s tim da se s njim često ulazi na dva metra. Igra lijevu stranu, s igračem više bude na lijevom krilu. Nije imao neku uspješnu akciju, a primijetili smo jedan kiks kada nije primijetio Tiha kako ulazi iz kućice pa mu je digao loptu sa leđa. Ali u svakom slučaju je svakako impresivno vidjeti momka koji sa tek 15 godina ravnopravno igra utakmicu Eurolige protiv puno starijih igrača.

3. kolo četvrtfinalnih skupina Dalekovod Eurolige
Jug CO – Jadran HN 13:6 (3:1, 2:1, 4:0, 4:4)
Suci: Gomez (Ita), Simion (Rum)

Jug CO: Nižić (4), Vranješ, Sutić 3(1), S. Sukno 2, Joković 2, Seman 1, Marković, Bušlje 4, I. Sukno, Dobud 1, Drobac, Obradović, Šutalo. Trener: Elvis Fatović.

Jadran HN: Šćepanović (5), Sekulić, Crepulja 1, Janović (0), Đ. Filipović, Latinović, Kalinić, Gojković 2, Premuš 2, Subotić, P. Filipović 1, Kovačić, Sarić. Trener: Ivica Tucak.

Igrač više: Jug CO 6/9, Jadran HN 3/7.

Peterci: Jug CO 1/1, Jadran HN 0/1.

Fotogalerija sa utakmice: LINK

5 komentara na “Jug pregazio Jadran HN za nove bodove u Euroligi”

1. Moram pripomenut autoru teksta da je minuta šutnje bila i za stradale u Japanu…eto, da ne prođe nezapaženo….

2. Za kapicu broj 11 ne bi se moglo reci da je igrao dobro. U zadnjoj cetvrtini sa njim u bazenu Jug je uspio u 3 minute primit 3 gola a ne dat niti jedan. Moze li mi neko objasnit kako igrac takvih kvalitetaj moze vec toliko dugo igrat u Juga.
    Fatovic zanemaruje mlade za razliku od kolege mu Tucka. Osvetit ce seto ako podu neki glavni igraci kako se ovdje najavljuje.
    Inace dobra igra Juga ali nista za previse hvaliti jer je Jadran bio slab.

3. na svim portalima, u svim novinama, svuđe piše kako je bilo 1 000 gledatelja (svuđe isti broj uz napomenu kako je bilo više ljudi nego inače ove sezone), jedino ođe piše da je bilo ko i uvijek uz mlađe kadete drugih klubova (8što bi bilo 100-akviše)???

4. buconić u SN piše da Jadran imo 0/4 igrača više te da je Subotić falio peterac pa ne bi njega uzimo ko relevantan izvor, potrudi se on sam sebe demantirati.

5. Prvi put ove sezone vidio sam izrađenu akciju sa igračem više na Sutića, i to dva puta. Do sada se nije na njega izrađivalo, nego na Sukna, Jokovića i stative.

nk, Jadran je bio slab jer ga je Jug svojom izvrsnom obranom takvim učinio. Nisam baš puno puta vidio onoliko blokiranih udaraca. Slažem se da bi Fatović trebao dati više šanse mlađima, recimo Macan je u najmanju ruku podjednako koristan ko igrač sa kapicom broj 11. A potrebno mu je iskustvo skojim će biti još bolji.

Ista stvar je recimo i u slučajevima Benića i Bautovića u odnosu na I. Sukna, a još su i puno, puno jeftiniji.