Juniori Juga osvajači kupa Hrvatske za 2010.

Utakmica za broncu između Mladosti i Šibenika bila je napeta do samoga kraja, kada su Mladostaši cca 2 i pol minute prije kraja postigli gol i čuvali prednost. Inače je Šibenik gotovo cijelu utakmicu vodio i bio dominantna momčad, no Mladost se u zadnjoj četvrtini vratila u utakmicu, dok su Šibenčani sve manje uspijevali postaviti napad, a kad su to i uspjeli, pogađali bi stative ili bi šuteve lako skupio golman Mladosti. Na kraju, veliko slavlje za Duda Šimenca i njegovu momčad i velika tuga za najvećeg navijača Šibenčana danas u Dubrovniku, našega Nikolicu Prikolicu Sutića.

U finalu apsolutna dominacija Juga nad Medveščakom, toliko da je utakmica bila na trenutke i iznimno dosadna. Jug je nadigrao Medvjede i u skupini, a i u finalu, iako sam očekivao da će pružiti bar malo jači otpor. Za Juga je mrežu Medveščaka načeo ljevak Lale, nastavio Ivanković golom iz peterca, prema reakciji klupe Medveščaka, a i dobroga dijela publike, čudno dosuđenoga u korist Juga.

Danas je na visini zadatka bio i golman Bijač, branio je odlično, od toga i zicer centru suparničke momčadi koji je ostao sam, a i peterac, te brojne šuteve izvana. Po meni je danas najbolji igrač Juga bio Marko Bautović, isplivavao je kapetan lopte na početku četvrtina, zabijao (3 gola), odlično se borio u obrani. Jako dobar nastup.
     Moramo spomenuti i drugoga Marka, Ivankovića, koji je postigao 4 gola, 2 koja vrijedi istaknuti su lob s lijeve strane, za koji kao da je prošao napredni tečaj doajena lob-iranja, Turčinova prvotimca Željka Kosovića Žexa, te bombu s lijeve strane.
     Medveščak uopće nije bio konkurentan danas, i rezultat od 13-5 to i pokazuje.

Spomenimo da je drugu polovinu zadnje četvrtine promatrao i čovjek s najvećim brojem obožavatelja na forumu, neponovljivi Zambata. Na pitanje zašto nije došao ranije, odgovor je bio, onako nonšalantno: “Kvaliteta vaterpola nije bila na mojoj razini” (dovoljno dobroj).

Za najbolje pojedince su odabrani igrači Juga, i to najbolji vratar: Marko Bijač, najbolji strijelac sa 19 golova Marko Ivanković, te treći Marko, najbolji igrač, Bautović.

Zanimljivost koju smo primijetili pri proglašenju najboljeg igrača, spiker je govorio: “i najbolji igrač turnira, Maaaaaaarko…..” na što je Ivanković već učinio korak sa postolja prema mjestu proglašenja, i onda je spiker pročitao “Marko Bautović”, na što se Ivanković vratio na postolje.