Jug – Primorje 13:9

Prva četvrtina je završila 2:2, Jugaši “na pola gasa”. Vratar Juga je danas bio Mirko Nižić. Prvi gol koji je postigao Joković nisam vidio, budući da sam kasnio, pa ne zamjerite :smile:. Kod Primorja su strijelci bili Krapić i Vrlić. Krapić je pogodio predivnu šraubu, okrenuo je, mislim Bušlju i Boškovića i efektno pogodio bez gledanja. Cijela publika je pljeskala. Vrlić je okrenuo Paula “Meda” Obradovića, oslobodio si šut i mirno pogodio. Drugi gol za Jug je postigao upravo Medo, pogodivši s lijeve strane, na igraču više, obrambeni igrač je kasnio sa izlazom.

U 2. četvrtini je Car odlično obranio Markoviću, koji je pucao s lijeve strane na igraču više, na brzi prebačaj. Gol za Juga je postigao Joković iz peterca. Odmah zatim pogađa i Sandro Sukno s lijeve strane na nepostavljenu obranu Primorja. Seriju je nastavio Miho Bošković (koji je 1. četvrtinu odigrao dosta loše, sa 2 jako loša šuta i par loših obrana) sa srednjega vanjskoga, pri igraču više. Jugova dominacija je nastavljena i u sljedećem napadu, kada je jedan napad Primorja presječen, povukao je po desnoj strani Bošković i dodao Ivanu Suknu na lijevoj strani za lagani neometani šut i gol. Primorje postiže gol, i to Bukovac. Gol ide “na dušu” Nižiću, prešla mu je preko ruke. Seriju Primorja nastavlja Tiškivski na igraču više, sa lijevoga krila.

U 3. četvrtini gol za Jug postiže Marković u polukontri, na nepostavljenu obranu. Uzvraća Tiškivski, opet igrač više, sa lijevoga vanjskoga. U igri je i Šutalo, koji postiže gol sa srednjega vanjskoga. Dugo je cimao i gledao prema Dobudu, te se odlučio za šut i pogodio. Gol opet postiže Bošković sa srednjega vanjskoga. U idućem napadu je strijelac Šutalo, opet polukontra, nepostavljena obrana Primorja. Igrač više za Primorje i gol postiže Bukovac, lijepo ga je na stativi uposlio Barać, rezultat je 10:6 za Juga. Isti je igrač strijelac i u sljedećem napadu Primorja, i to lijepim golom sa desnoga krila, 10:7 za Juga. Razliku povećava Sandro Sukno sa lijevoga vanjskoga. Primorje je izborilo 5 m, kaznu realizira Tiškivski.

Na 12:8 povećava Medo Obradović, udarcem sa srednjeg vanjskoga u same rašlje, divan gol. Ovdje je već nastupila zajebancija u redovima Juga, tako da su u jednoj kontri 2 na 1, zicer gol, odlučili (Dobud) pucati sa nekih 7 m, iako su (se) mogao slobodno s loptom “ušetati u gol”. Iz rekontre gol postiže Bukovac, sa srednjega vanjskoga. Točku na I, zadnji gol postiže Sandro Sukno sa lijevoga krila.

Zadnju minutu je u igru ušao i mladi Hrvoje Benić. Nižić solidan, nije imao previše posla. Dobud jako dobar (agresivan) u obrani, ukrade dosta minuta napada protivnika. Car dobar koliko to može biti, obrana mu je porozna, pa ni on ne može puno učiniti.

Zadovoljavajuća posjeta utakmice, s obzirom na rukomet na TV-u.