Radnički – Partizan 8:6 (1:1) (2:2) (2:2) (3:1)

Igrač više: Radnički 2/10, Partizan 2/9;

Peterci: Radnički 1/1

Radnički: Radić, Burić, B.Popović, Vuksanović 1, Gak, Roshenthal, Ćirić 1, Basara, Zloković 1, F.Filipović 4 (1), Marković, Đ.Filipović 1, S.Popović Trener: Jovović

Partizan: Živojinović, Gielen 1, Mandić 4, Vico, Subotić 1, Jakšić, Tomašević, Dedović, Čučković, Tanasković, Stojanović, Obradović, Rističević Trener: Vujasinović

Po prvi puta u Ligi šampiona snage su omjerila dva srpska kluba, pri čemu su Kragujevčani u duel ušli kao favoriti, tek donekle uzdrmani subotnjim porazom od C.Zvezde u utakmici Superkupa Europe. Prije toga je Radnički delovao superiorno, nanizavši pobjede protiv Pro Recca, Partizana i Zvezde u domaćem prvenstvu, Galatasaraya u Turskoj na startu grupne faze takmičenja u LŠ.

Na drugoj strani bio je Partizan koji je u ovu sezonu ušao sa potpuno podmlađenim timom, a ovoga puta je izostao i jedini iskusniji Ćuk. Nakon -5 protiv Brescie na startu eurosezone, jasno je da Beograđani (što i Vujasinović priznaje) ne mogu ove godine očekivat neke ozbiljnije rezultate, no, obzirom na daleko slabiju kvalitetu timova u skupini B Lige šampiona, čak nije ni nemoguće da dospiju do novouspostavljenoga Final 6.

Radnički pak, koji je sa mnogo većim ambicijama, morat će pružati dosta kvalitetnije partije u toj završnici, do koje će bez dvojbe stići. Ovako se mogla vidjet ne baš kvalitetna utakmica, pri čemu je Partizan sasvim dobro odigrao obzirom na to čime raspolaže. Glavni problem im je i dalje što gotovo jedini zabija Mandić, te slabi napad sa igračem više. Obrana bolje funkcioniše, bez mnogo problema i sa presingom kada u igri nije bilo Zlokovića, i sa igračem manje. Radnički još za nijansu slabiji sa igračem više u napadu, do pobjede je stigao zahvaljujući tek nekolicini dobrih poteza svojih najvećih asova.

Prva četvrtina se tako igrala 7 minuta bez golova. Domaći jako slabi 3 puta sa igračem više, dok gosti isto takvi u pokušajima iz vana jer su im centri Vico i Tanasković potpuno blokirani. Zadnja minuta donosi dva slična gola iz faula, dva ljevoruka igrača, najprije F.Filipovića koji donosi domaćima vodstvo, no ono traje tek do narednog Partizanovog napada, kada Mandić poravnava.

U drugoj četvrtini Radnički iz petog pokušaja zabija sa igračem više, iz akcije u kojoj Gak sa stative asistira Vuksanoviću na lijevo krilo, no odmah potom Mandić, ponovo iz faula poravnava, a minutu kasnije slično, na isteku napada, donosi i vodstvo Partizanu od 2:3. Radnički poravnava iz peterca kojega je na Zlokoviću skrivio golman Živojinović, a realizirao F.Filipović. Do kraja druge četvrtine ni jedni ni drugi ne koriste igrače više te na polovici ostaje 3:3.

U nastavku najzad i gosti realiziraju igrača više kod izbačaja koji je Zloković dobio ostavši na beku, Subotić sa lijevoga krila, te Partizan opet vodi sa 3:4. Naredne tri minute igra se bez golova, uz jednu stativu Zlokovića, te uglavnom lagane obrane Radića i Živojinovića kod pokušaja iz vana. Radnički poravnava sa igračem više kada Burić asistira Đorđu Filipoviću na stativu, a zatim i ponovo prelazi u vodstvo preko F.Filipovića još jednim šutem iz faula. Do kraja treće četvrtine Gosti ipak poravnavaju sa igračem više, nakon time outa, Nizozemac Gielen, sa srednjeg za 5:5.

Zadnja četvrtina konačno donosi rasplet. Otvara je još jednim golom iz vana Mandić za 5:6, Partizan je solidan u obrani, ali u napadu osim Mandića nema raspoloženih. Nakon neiskorišćenog igrača više, sredinom zadnje četvrtine Radnički poravnava majstorijom F.Filipovića, lob dijagonalom preko 2 bloka, a preokret domaćima donosi Zloković na asistenciju Đ.Filipovića, a konačnih 8:6 postavlja Ćirić sa desnoga krila na asistenciju Zlokovića.

Slabu partiju Radničkoga, gosti su zamalo iskoristili da izbore povoljan rezultat, no na kraju je iskustvo, te majstorije F.Filipovića i Zlokovića ipak odnelo prevagu. Kod Partizana Mandić daleko najbolji, ali samo jedan raspoloženi napadač premalo je bilo za iznenadit Kragujevčane. Bodove u borbi za treće mjesto skupine B morat će ipak potražiti protiv nekog od slabijih protivnika, dok Radnički, iako slabijom partijom, dolazi i do druge pobjede.