Jug u Szolnoku, Olympiakos u Rijeci

3 su kola do kraja i borba za pozicije koje vode na final6, i sa pozicije koje nose bolji ždrijeb u Budimpešti 2-4. lipnja. Jug je osigurao final6, a u ovom kolu bori se za drugo mjesto u grupi. Primorje se bori s Barcelonetom za treće mjesto koje vodi na završni turnir.

Nakon što su se igrači vratili iz reprezentaciji gdje su proveli proteklih 10-ak dana na redu je 8. kolo Lige prvaka. Jug gostuje u Szolnoku, a Primorje dočekuje Olympiakos. Obje utakmice iznimno su bitne jer jugaši s najmanje bodom osiguravaju drugo mjesto koje donosi povoljniji raspored na final6-u. S druge strane Primorjaši su trenutačno četvrti i ako žele na final6 moraju pobijediti vodeću momčad grupe. Inače, Olympiakos je ove sezone bez poraza u Ligi prvaka.

Galatasaray – Partizan  9:9

Prva utakmica ovog kola već je odigrana u srijedu. Uz gostovanje Novljana u Berlinu te dvije utakmice nemaju nikakav značaj za konačni plasman.

Jug je i dalje bez Perronea. Dodatni problem javio se suspenzijom Obradovića u reprezentaciji. Možda to bude i dodatni motiv Medu da odigra odličnu utakmicu u Mađarskoj. Vidjet ćemo u subotu na ArenaSportu 1. Jug je pokazao i na završnom turniru Jadranske lige da ima igru bez prvog igrača. Perrone je tada 3-4 dana prije završio u bolnici pa momčad nije bila šokirana već je odigrala staloženo i pametno. Obrana je i dalje bila fenomenalna, malo je štekalo u napadu. Posebice je loše izgledao igrač više.

Jugu gostovanja u Mađarskoj baš i ne leže, blago rečeno. Ali to se možda odnosi više na Budimpeštu. Pobjeđivali su u Egeru, a i lani u Szolnoku ne bi bili poraženi da su znali da se bitno pravilo promijenilo u sred sezone pa su primili gol iz peterca u posljednjim sekundama utakmice. Szolnok u ove tri utakmice u zadnjih godinu i nešto više dana leži Jugu. Prošle godine Jug je, uz spomenutu utakmicu, bez pola momčadi slavio u Gružu. Ove sezone su vodili 8:3 i 9:5, 5 i po minuta prije kraja kada je došlo do ogromnog pada i izjednačenja. Na kraju je Joković pogodio za pobjedu 10:9.

Jug ima bod više i dovoljan je i remi za drugo mjesto koje donosi Olympiakos umjesto Pro Recca u polufinalu do kojeg će se trebati izboriti preko ne baš laganog protivnika.

Primorje je u prvoj utakmici u Pireju poraženo 7:4. Kao i u brojnim utakmicama ove sezone imali su ogromnih problema u napadu. Njihova napadačka igra ove sezone gotovo pa ne postoji u „jačim“ utakmicama. Pisali smo često da Asić nije složio igru nakon odlaska Sukna. S njime ti i ne treba previše mudrovanja, daj mu loptu u ruku i čekaj koga će proigrat ili kad će zabiti. Sada toga nema stoga se jako često događa da minutama i minutama ne mogu zabiti. U Grčkoj su u prvih 15 minuta zabili samo jedan gol i tada je već bilo 5:1 za Olympiakos. Grci imaju čak tri neriješena rezultata na 4 gostovanja ove sezone.

Osim toga atmosfera u momčadi sigurno nije dobra. Nakon što su uvjerljivo poraženi u finalu Jadranske lige iako je Jug igrao bez Perronea,počeli su i medijski upiti što to ne štima u riječkoj momčadi. Roje se oglasio kako su svi krivi,a ne samo trener.

U Barceloni se igra još jedan jako važna utakmica u grupi A. Eger ima najteži raspored do kraja jer još dočekuje Primorje te ide u Grčku, ali ima i zagarantiran plasman na završni turnir. Realno je očekivati da će ih Barceloneta prestići do kraja. Posebice ako pobjede u subotu. Barcelonetu očekuju dva gostovanja do kraja, kod dvije posljednjeplasirane momčadi u grupi koje su izgubile sve izglede za prolaskom pa se očekuje da će tu ugrabiti 6 bodova.