Olympiacos – Pro Recco 8:14 (0:1) (3:4) (3:5) (2:4)

Igrač više: Olympiacos 3/7, Pro Recco 6/13

Peterci: Olympiacos 0/1

Olympiacos: Zerdevas (6), Daube 3, Skoumpakis, Genidounias (0/1), Argyropoulos 3, Prekas, Dervisis, Kakaris, Mourikis, Kapotsis 1, Chrisospathis, Irving 1, Galanopoulos (3). Trener: Vlachos

Pro Recco: Bijač (10), Di Fulvio 2, Mandić 2, Figlioli 1, Younger, Velotto 3, Presciutti 1, Echenique 1, Ivović, Hallock, Aicardi 1, Luongo 3, Negri (0). Trener: Hernandez

U sličnoj situaciji kao i ekipa Juga, sa polovicom igrača iscrpljenih nedavnim kvalifikacionim predolimpijskim turnirom, stigao je Olympiacos na ovu rundu Lige prvaka ne uspjevši se  u prvoj utakmici ozbiljije suprotstaviti talijanskome šampionu. Iako grčki tim nije dobro izgledao većim tijekom utakmice, potpuni pad je počeo potkraj treće četvrtine i to nakon što su se uspijeli sa tri vezana gola vratiti na minus od samo 2 gola. Početnih skoro 10 minuta bez gola, Recco nije iskoristio da dođe do ubjedljivije prednosti, tih 9 u finišu itekako jeste. I jedni i drugi krenuli su na startu dosta energično, pokušavajući brzim akcijama stići do gola ali se odmah vidjelo da obrana Recca bolje funkcionira, sa mnogo manje faulova uspjevali su zatvarati prilaze svome golu olakšavajući posao Bijaču. U napadu su imali izglednije prilike ali ih nisu koristili, u prvoj četvrtini  su čak 4 puta pogađali stativu, Zerdevas je imao par obrana, od 4 igrača više iskoristili su tek jednoga i to iz netipične situacije kada je Aicardi šutirao iz vana. Olympiacos je imao tek jednu povoljnu situaciju kada je Irving na zonu promašio, kod jedinoga igrača više su loše odigrali ka Mourikisu pa je prvih 8 minuta proteklo sa tek jednim golom. Nastavak je donio efikasniju igru a ubrzo i osjetniju prednost talijanskome timu. Luongo i Daube pogodili su kod igrača više, potom Figlioli iz vana pa Di Fulvio koji se ubacio po ljevoj strani za 1:4. Olympiacos odgovara sa svoja dva gola iz igre u nizu, Irving na zonu sa desnog vanjskog, te Argyropoulos sa centarske pozicije i to pored Ivovića. Nešto kasnije i Kakaris je uspio šutirati sa 2 metra no je Bijač njegov šut obranio. Mandić sa Genidouniasom na ruci uspjeva zabiti za 3:5 koliko je na poluvremenu u kome je Recco imao tek 2 od 7 kod igrača više.

Početkom treće četvrtine činilo se da je utakmica rješena. Velotto je sa ljevoga krila povisio na 3:6, Bijač najprije obranio šut Mourikisa potom i peterac Genidouniasu, kod igrača više na stativama su se dodavali Aicardi i Velotto, Echenique ostavljen po desnoj strani pogađa za 5 razlike nakon tri minute treće četvrtine. Bijač nastavlja sa obranama kod pokušaja Chrisospathisa i Kakarisa, Genidounias nastavlja promašivati. Argyropoulos vraća nadu svome timu, pogađa najprije preko dupolog bloka, zatim iz faula, prati ga Daube svojim golom pored dva obrambena za 6:8. Individualni ljepi potezi ipak nisu bili dovoljni protiv ekipe jačine Recca, Mandić brzo realizira iz igrača više, Bijač i blok zaustavljaju naredne pokušaje grčkoga tima dok Luongo još jednim golom donosi ubjedljivih + 4 pred posljednji period igre. Olymipacos više ne uspijeva parirati a Recco nastavlja svoju seriju nižući još 4 gola, obrana na čelu sa Bijačem je i dalje nesavladiva do pred sam kraj, tada je šansu na golu dobio Negri (na drugoj strani je isto mjenjan golman nešto ranije) a Kapotsis (igrač više) i Daube smanjuju na konačnih 8:14. Pro Recco na kraju rezultatski ubjedljiv ali nije da nisu pokazali i svojih mana, bilo je i grešaka u dodavanju, neefikasnih perioda, centarska pozicija svakako nije ubjedljiva niti je donijela puno igrača više, Ivović moguće isto ima problema sa zamorom nakon reprezentativnih obaveza, Younger je upitne forme. Opet, imaju sasvim dovoljno kvalitete pa da bi im se ozbiljnije suprotstavilo potrebno je mnogo više od onoga što je u ovoj utakmici pokazao Olympiacos.