Najlošije izdanje Skvera ove sezone

MNK Square krenuo dominantno

Zanimljivija je lakoća kojom Skver dominira u igri protiv ekipa iz unutrašnjosti kad igra na domaćem terenu. Gotovo da niti jedna ekipa nije pružila jači otpor u igri dosad u prvenstvu, naravno osim Nacionala koji je jedan od favorita za naslov. Isto tako je nevjerojatno da Skver prolazi jako teško na tim gostovanjima. Gledajući u prvom dijelu prvenstva utakmicu protiv Marofa gdje je Skver jako lako dobio s 5:0, teško je razumljiv gostujući poraz od čak 6:2 u Marofu, a na poluvremenu se bilo u prednosti od 2:1.

Gosti iz Slavonskog broda su dosta limitirana ekipa koja je jako teško prelazila preko centra. Bili su prisiljeni braniti se gotovo pa cijelo vrijeme. Sve što su pokušavali je bilo igranje na Družića, koji je izraziti teškaš, teži od svih za valjda 30-tak kila. Ali ima dosta jak udarac, samo teško je on dolazio u te situacije. S druge strane, Skver je dosta dobro koristio njegovo teže vraćanje u obranu pa se uspijevao pravit višak preko njega. Cijelo prvo poluvrijeme je bila igra na jedan gol i masu prilika za Skver. Golman gostiju je imao jako puno posla, a s druge strane povratnik na gol Primić gotovo da nije ni dodirnuo loptu.

Prvi gol individualna je akcija Đuraša, odlično se zagradio u golmanskom prostoru, okrenuo se na desnu nogu i podigao loptu pod prečku. Reprezentativna reakcija Skverovog reprezentativca. S druge strane početnička obrambena reakcija jednog od igrača Broda.

Gosti su se branili unutar devet metara gotovo cijelo poluvrijeme, tako da je Skver imao dosta udaraca na gol i iz jednog takvog nakon kornera Bevanda je zabio za 2:0. Lopta je putem prema golu promijenila smjer i prevarila golmana gostiju, koji je još jedan od paradera i bacio se prerano i više nije imao šansi.

Pred sam kraj poluvremena gosti su neočekivano smanjili, duga lopta iz obrane prema izoliranom sidrunu Družiću, rezultirala je spavanjem Rangotova, Družić je lijepo primio loptu s lijeve strane i pogodio lijevom nogom nisko u suprotni kut. Primić je također valjda bio uspavan jer nije imao gotovo nikakvog posla dotad i nije se stigao ispravno postavit pa je Družić imao previše prostora za realizaciju. Skver je do poluvremena imao šut sa 10m, ali je Jurić bio neprecizan.

Drugo poluvrijeme: Bezidejan Skver, a gosti strpljivi

Taj gol kao da je gostima dao nadu. Nastavili su igrat strpljivo s nadom da neće primiti gol, a Skver je srljao prema naprijed. Pokušavalo se individualnim akcijama gdje su gosti jako teško držali Bevandu, imali su u tim situacijama i dosta sreće. Nekoliko puta ih je spašavala stativa. Osim njega jako puno je pokušavao Jurić koji je bio uvijek neprecizan u realizaciji. Kazna je došla s druge strane, nakon jedne gužve ispred gola Skvera, Bevanda se nije riješio lopte, već ju je izgubio u golmanskom prostoru, gosti su to iskoristili i nekako ugurali loptu u gol za 2:2. Nejasno je potpuno gdje je u toj situaciji bio golman Primić, koji nije bio na golu kod udarca gostiju. Nakon toga rasla je nervoza među domaćinima i utakmicu je za konačnih 3:2 prelomio Jurić, udarcem s lijeve strane, lijevom nogom u prednji golmanov kut. Opet mi je nejasno da golman može primit takav gol, a taj gol je Juriću spasio utakmicu jer se dosad nije baš iskazao.

Zadnje četiri minute smo gledali goste da igraju s golmanom, nisu ubacivali igrača, nego je golman odlazio u napad i sudjelovao u napadačkim akcijama. Nije to bilo posebno opasno za Skver već više za goste, ali nije bilo realizacije. Najveću šansu za goste imao je Družić, minutu prije kraja dobio je udarac sa 10m zbog šestog prekršaja u drugom poluvremenu, ali je Primić maestralno reagirao na dosta dobar šut i spasio tri boda za domaćine.

Suđenje

Futsal je valjda jedan od najlakših kolektivnih sportova za suđenje. Tu se na utakmicama sudi mali broj faula i gotovo da suci jedino što imaju za radit određivat kome pripada neki aut, gol-aut ili korner. Igra nije toliko brza da se ne vide dueli, tako da su fauli često očiti i laki za suđenje. No, kako su povezani s velikim nogometom valjda se od njih nasljeđuje i lakrdijaško suđenje koje često gledamo u velikom nogometu. Skver vodi 3:2 i pred kraj utakmice suci su sudili dva faula Bevandi na protivničkoj polovici u situacijama gdje niti jedan igrač ne bi radio faul. Način na koji su igrači Broda simulirali te faule valjda ne bi vidjeli ni u nekakvom parodijskom filmu. Još da suci gostima poklone takva dva faula na taj način je stvarno smiješno. Totalna lakrdija od suđenja. Pad ogromnog Družića na dodir Bevande je stvarno sramota za sport, kao kad gledamo Neymara ili Ronalda kad simuliraju prekršaje. Još jedna situacija mi je upala u oko, dva puta su suci samovoljno odlučili da Skver ne izvodi dovoljno brzo korner i počeli su im brojati četiri sekunde i prije nego je igrač koji izvodi prekide došao do lopte, tako da su im propale dvije uigrane sheme, Skver dosta dobro igra iz prekida. E sad, zašto to spominjem, gosti su imali jedan od rijetkih auta ispred gola Skvera u drugom poluvremenu i zadnji igrač obrane Broda je šetajući otišao izvest taj aut, bio je ispred svog gola. Tad sucima nije palo na pamet odlučivat se na takvu odluku. Uopće je idiotski požurivati igrače da moraju brzo izvodit prekide u malom nogometu, jer se vrijeme zaustavlja. U velikom nogometu, gdje igrači svjesno kradu vrijeme kad im to odgovara nema takvih mogućnosti za suce. Nevjerojatno glupa pravila kad se usporede ta dva sporta. Da ne spominjem da na malonogometnim utakmicama imamo čak tri suca, valjda će ih za koju godinu biti više od igrača.

Kako su igrali

Bevanda je ovu utakmicu imao dosta manju minutažu, ali je opet bio jako dobar. On je definitivno prvo ime Skvera, ali to sad i protivnici znaju tako da se na njega posebno pazi. Svakako je opet bio među najboljima. Rangotov je također ovu utakmicu imao manju minutažu nego inače, ali on je doslovno bio nevidljiv. Također je zaspao kod prvog gola gostiju. Jurić je imao ogromnu minutažu. To je dio koji još baš ne shvaćam, jer mi nikako na terenu ne opravdava taj status. No, teško se petljati u trenerove odluke kad se ne prisustvuje treninzima. Skver je na kraju poluvremena dobio udarac sa 10m i indirekt na vrhu golmanskog prostora. Dvije sjajne situacije za Rangotova, a možda i za Bevandu. Nisam mogao vjerovat da to ide izvodit Jurić. Uopće me nije iznenadila loša realizacija tih šansi, jer on nije ni dosad pokazivao kvalitetu u udarcu. Takve situacije mora izvoditi Rangotov, a ako se nešto i htjelo eksperimentirat, svakako nije bio dobar izbor za to. Novoselac je odigrao dosad najbolju utakmicu u dresu Skvera, vodio je igru u prvom poluvremenu, polako izrasta u pravog playmakera. Ipak za bolju ocjenu morat će imati bolju realizaciju, zasad je potpuno nedorečen u tom dijelu.

Od naših domaćih igrača, Cvjetković se nekako žrtvovao za ekipu i igrao poziciju u kojoj nije baš najbolji, manje je bio s loptom, ali je stigao i tako odigrati dosta dobro. Đuraš je krasno zabio prvi gol, on je dosta jaka karika Skvera. Ipak na sjajno dodavanje Cvjetkovića, nije iskoristio lijepu šansu za 2:0, pogriješio je što je išao u realizaciju desnom nogom pa su ga gosti stigli blokirati, morao je loptu propustiti na lijevu gdje bi tijelom bio zagrađen i došlo bi do šuta iz te šanse. Rezo i Daničić nisu imali neku posebnu minutažu, odigrali su korektno. Rezo je par puta pokazao svoje nepredvidive reakcije i lijepo stvorio šanse, ali je isto tako i bio nespreman na neke akcije suigrača, kao da djeluje neuigran. Daničić je opet zaradio žuti karton, ali ovaj put se mora priznati potpuno nezasluženo. Priliku da krene u prvih pet dobio je Bačić, ali je ostao nekako nedorečen. Vodopić je također dobio malu minutažu s istim učinkom kao Bačić.