Jug prvak!

Kapetan Jugu donio bod
  Svaka čast Šibeniku, ali Jug je, nakon što je u svom prvom nastupu u državnom prvenstvu (1925.) te u Kupu prvaka (1980.) osvajo naslove, isto to napravio i u prvom izdanju Jadranske lige! Bazenima s kojih niko nije odnio bodove osim njih, onog u Igalu i Kotoru, Jugaši su sinoć pridodali i bazen «Dragan Trifunović» u Budvi. Dobro, ako ćemo iskreno, Primorac (pobjeda) i Jadran HN (nerješeno) isto nisu poraženi u Budvi, ali to je bilo na početku sezone kad je veliki broj igrača Veselina Đuha bio ozlijeđen. U srijedu je Blažičko najavio da bi ovo mogla bit godina Manchestera (već osvojili 2 trofeja i na najboljem putu da pridodaju još 3), a ja bih dodao i Jugova jer je sinoć i drugi ovogodišnji naslov stigo nadomak Gruža.

Budvani su isplivali u gotovo idealnom sastavu jer je nedostajo samo Mađar Gor-Nagy, a Jug u istom sastavu ko protiv Mladosti, Seman i Ivanković umjesto bolesnih Jokovića i starijeg Sukna. Jugaši nisu dobro ušli u takmicu, poglavito kapetan Bošković koji je odma u prvom napadu loše opuco s igračem više (blokiran) te odma u prvom napadu Budve ga je Trajković okreno i zabio s dva metra. Ostatak prve četvrtine je proteko u boljoj igri domaćih koji su preko Vukića s igračem više poveli 2:0. Sandro Sukno, najbolji Jugaš u prvom poluvremenu je zabio odličan gol s igračem više s lijevog krila. Tri puto je cimo igrača ispred sebe i zabio plisku kroz uši Šefiku. Uslijedila su opet 2 gola Budve. Opet Vukić s igračem više, kao preslika svog prvog gola, s lijevog vanjskog. A zatim i Barba iz kontre 4-3, i to nakon što mu je Vićan obranio prvi šut lopta se opet odbila do njega i pospremio ju je u gol. Jug je također imo dva puta polukontru, 6-5, koju su odlično postavili, ali je Šefik prvo Markoviću pa Azevedu obranio šutove. Pred kraj četvrtine Dobud je drugi put zaradio igrača više (i Azevedo dva u prvoj četvrtini) i nakon par dodavanja oko zone s desnog krila, Vranješ je asistiro Dobudu na prvu stativu koji to rutinski, u suprotni kut nisko, realizira.
   U drugoj četvrtini su uslijedila još dva gola Juga. Prvo je, nakon kontrafaula Danilovića, Sukno pobjego u kontru. S obzirom da je lopta kasno stigla do Vićana da baci loptu ispred njega, sačeko je Sukna da se okrene. Sukno se negdje na 5 metara od Šefika okreno i čim je primio loptu opalio i zabio opet pliskom. Uslijedila je loša reakcija Obradovića koji je s igračem više na drugoj stativi primio loptu u dva metra, a zatim je, opet s igračem više, Sukno, jakim i iznimno preciznim šutom s lijevog vanjskog zabio za 4:4. Oba igrača više izborio je, igrač utakmice, Dobud. Sad je opet došo red na domaće koji su zabili dva gola u nizu. Prvog Uskoković s igračem više, iz klasičnih Budvinih 3-3, gdje je Veljko bio srednji vanjski. A zatim Franičević s dva metra kad je Marković loše odigro na poziciji beka. Ipak, do kraja četvrtine Jug je uspio izjednačit iz još dva igrača više. Oba puta su zabili s lijevog vanjskog, prvo Azevedo, a zatim i Sukno 5 sekundi do kraja, svoj već četvrti gol. To je ustvari bila akcija 5-4 jer su Smodlaka i Ćirić u tom napadu dobili obostrano isključenje.
   Prvo poluvrijeme je završilo 6:6, uz omjer igrača više 8:3 u jugovu korist, ali uz odlično suđenje Margete i Vlašića. Početkom treće četvrtine Bušlje je zaradio drugo isključenje i Budvani su preko Danilovića, izvlačenje s desnog krila u 3-3, realizirali četvrti put (iz četiri pokušaja) igrača više. Do kraja utakmice su ih imali još 7 i sve su ih promašili. Jug je podigo nivo igre u obrani i do kraja četvrtine više nije primio gol bez da je Vićan nešto posebno dobro branio (po jednu obranu u svakoj od prve tri četvrtine plus dvije u zadnjoj). A nastavili su odličnu igru s igračem više i realizirali oba. Prvo Bošković, koji je odigro odlično u drugom poluvremenu i uz Dobuda, cijelu utakmicu, i Sukna, u prvom poluvremenu, činio trio koji je donio pobjedu. Prvo je Azevedo (isto odličan sinoć) na lijevom krilu zavuko skroz do pruge, odlično prebacio na desno krilo i tako maksimalno razvuko obranu, pa je Bošković imo dovoljno vremena na desnom vanjskom da čak tri puta zacima i potom zakuca loptu, pliska dijagonala, u gol. A zatim je Jug prvi put poveo, 8:7, nakon što je lopta brzo kružila oko zone, Bošković je s desnog vanjskog dodo Dobudu na prvu stativu koji je opet školski, nisko u suprotni kut zabio Šefiku.
   Zadnja četvrtina je započela najljepšim golom na utakmici. Odma u prvom napadu, Gak koji je i osvojio loptu u plivanju, je zabio s srednjeg vanjskog s nekih 7-8 metara u rašlje i to tako da je lopta dirala i prečku i stativu. Jugaši su opet realizirali oba igrača više i to oba Bošković. Oba nakon što je lopta gotovo cijeli napad kružila oko zone Budve i kad bi se obrana razvukla lopta bi došla do Miha koji je odličnim šutovima (dijagonalama) zabio za odvajanje na 10:8. Između ta dva gola Budva je imala tri puta igrača više koja nisu uspjeli realizirat. Ali mora se priznat da su i suci tu malo oštetili domaće jer nakon isključenja Bušlje je ometo Franičevića u prijemu lopte, a suci nisu sudili peterac. Oko dvije i po minute do kraja Tičić je još jednom s srednjeg vanjskog pogodio i postavio konačnih 9:10.
   Inače se, atmosfera usijala u zadnjoj četvrtini, bila su još dva obostrana isključenja, a publika je počela divljat. Ljudi koji su sjedali iza golova su nekoliko puta dizali zaštitnu mrežu u zrak i činilo se da će uskočit u bazen. Nakon ovog nesuđenog peterca jedna plastična boca je poletila prema sucu Margeti, a sve je kulminiralo napadom na Gorana Sukna koji je kao i uvijek sjedo za zapisničkim stolom. To se dogodilo točno 40 sekundi do kraja utakmice kad je desetak ljudi iz publike skočilo prema zapisničkom stolu. Iz bazena su odma iskočili Jugaši, prvi Dobud i još jedan igrač kojeg nisam dobro vidio i krenuli branit svog direktora. S klupe se potrčali Bobić, fizioterapeut, Drobac i Bušlje. A naravno da je najagresivniji bio Čvrga koji je «vratio» u publiku neki predmet (čini mi se sjedalica) kojim su domaći «navijači» gađali Jugaše. Bebić, crnogorski direktor i suci su kratko vijećali hoće li se nastavit i iako je Margeta bio za prekid ipak se utakmica privela kraju.
   Na kraju veliko slavlje Jugaša i sportske čestitke domaćih igrača. Jug je dobio prije svega odličnom igrom s igračem više gdje su nakon prve dvije neuspješne akcije zabili 9/10 puta kao i odličnom obranom s igračem manje gdje su nakon 4/4 Budve zadnjih sedam igrača manje obranili. Još jednom bi istako najboljeg igrača utakmice, Dobuda koji je zabio 2 gola i zaradio čak 6 igrača više.

Budvanska r. – Jug 9:10 (4:2, 2:4, 1:2, 2:2)