Juniorski kup: Medveščaku naslov, Jug brončani

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mladost – Medveščak        5:7 (0:2, 1:2, 1:3, 3:0)

Uvjerljiva pobjeda Medveščaka koji je na kraju treće četvrtine vodio 7:2 i gotovo prestao odlazit u napad (većinom samo po 3-4 igrača u napadu) i odlučio se na čuvanje lopte što su Mladostaši iskoristili u zadnjoj četvrtini i uljepšali rezultat. Po dosad prikazanom sam i očekivao pobjedu žuto-plavih, ali mi je bilo nejasno kako su u skupini izgubili i to čak 9:4. Tako su igrači trenera Mrzljaka osvojili oba ovogodišnja naslova.

Na tribina sam čuo da su i utakmicu prije toga Mladostaši uvjerljivo dobili, pa je to vjerojatno razlog što su Medvjedi igrali malo nervozno u početku. Poveli su odličnim golom Kolara sa srednjeg vanjskog koji je zabio plisku u rašlje na zonsku obranu. Osim ovim golom Kolar se istako s 2-3 nebulozna poteza (dodavanje lopte protivnicima…) u prvoj četvrtini. Iza toga je kapetan Ćuk zabio lijep gol s dva metra. Mladost je bila nemoćna u napadu jer su Martinića non stop pokrivali pa i kad je bio igrač više za Mladost, a Živković i ostali nisu uspijevali ugrozit gol Selema.
    U drugoj četvrtini drugi sidrun Medveščaka Geratović, izborio je peterac, ali je golman Mladosti obranio Domislovićev udarac. Ali uskoro na 3:0 podiže ljevak Pelicarić, opet udarac na zonsku obranu, ovaj put s desnog vanjskog. S ovako dominantnim sidrunima medveščakovi protivnici su primorani igrat zonu veliku većinu svakog napada. Mladostaši su uspjeli smanjit s igračem više, a nervozu je sve više pokazivao Martinić koji je non stop nešto gestikulirao i „objašnjavao“ suigračima, pa je čak i treneru govorio: „Izvadi ga van“ (misleći na suigrača). Prava „zvijezda“. Uslijedila su opet 3 gola Medveščaka u nizu čime je utakmica praktično bila riješena. Domislović se iskupljuje za promašeni peterac i dva puta igrača više rješava udarcima s lijevog krila pa s lijevog vanjskog. Između ta dva gola i Ćuk zabija s igračem više s druge stative. Tada i Martinić konačno zabija i za kraj 3. četvrtine Milaković s desnog vanjskog s igračem više zabija plisku.
    Zadnja četvrtina je protekla u lošijoj igri jer su Medveščakovci uglavnom čuvali loptu i koncentrirali se na čuvanje prednosti. Mladost je iz kontre, s igračem više te iz polukontre 2 minute do kraja došla na 7:5, ali unatoč tom opuštanju Medveščak bez većih problema privodi utakmicu kraju

Jug – Šibenik        13:9 (6:4, 3:4, 1:0, 3:1)

Utakmica za treće mjesto je počela na način da obje ekipe gotovo da i nisu igrale obranu što se iz broja postignutih golova u prvih 14 minuta (juniori igraju 4×7) i vidi. Jugaši su se odma odvojili i lakoćom održavali 2-3 gola razlike. Šibenčani su bili oslabljeni za neigranje Domagoja Belamarića koji je u polufinalu dobio udarac u glavu (vjerojatno blagi potres mozga). Tako se mirno i s puno golova igralo sve do 31 sekunde do kraja 2. četvrtine kad je jednom igraču Juga (br. 5) dosuđen brutaliti zbog udaranja u napadu na poziciji sidruna. Tada je iz peterca Vuleta smanjio na samo -1 (9:8) i još pune 4 minute Jugaši su morali igrat s igračem manje. Međutim u tom periodu Šibenik nije uspio, nego samo na samom početku 3. četvrtine nakon osvojene lopte u plivanju, organizirat normalni napad u kojem bi ozbiljnije zaprijetili Bijaču. Zbog igranja dugog napada i igrača manje jasno da je i Jug bio neopasan u napadu pa je treća četvrtina završila samo s jednim golom. I to prekrasnim Ivankovićevim, koji je okreno svog čuvara na poziciji sidruna i zabio za 10:8. U zadnjoj četvrtini je još jednom okreno čuvara i zaradio igrača više koje je brzo odigro s nekim i zabio i opet je bilo 3 razlike. Do kraja su još zabili odlični Benić (barem 3 gola) i Šutalo, a za Šibenik Santini.