Pro Recco pregazio Mladost

Lagana pobjeda Pro Recca na Savi. Čim su ubacili u višu brzinu riješili su utakmicu. Do 11 minute igrali su laganini, u drugoj brzini. Ali ih je vodstvo Mladosti od 2 razlike malo uozbiljilo. Znači u prvih 11 minuta su zabili samo 1 gol – Burić sa stative sa igračem više za 0:1 – a onda u  manje od 2 minute tri gola i preokret na 3:4. Dominacija se nastavila i u trećoj četvrtini i to razdoblje igre sa 3:1 na 4:8 Recco je dobio 7:1.

Mladost je iskoristila uspavani Recco u startu. Pavić je imao čak 5 obrana (zadnju na isteku vremena sa gola na gol) u prvoj četvrtini, od čega neke čiste situacije, poput Figliolievog šuta iz kontre 4 na 3. Bili su strašljivi u napadu pa im je dobro došao peterac kojega je Muslim pretvorio u gol. U prvoj polovici druge četvrtine 2 gola iz prekršaja, kod oba se Tempesti bunio. Prvo Udovičić gdje je Tempesti imao pravo jer su suci trebali poništiti gol – Vanja je malo zacimao prije udarca. Kod Hinićevog gola, Tempesti je pokazivao da je faul bio unutar 5 metara što nisam mogao vidjeti. Uslijedila su prije spomenuta 3 gola u tri uzastopna napada sa igračem više – Zloković i Burić sa stative, a između njih Ivović sa vanjskog udarcem kroz uši.
    Na početku treće posljednje izjednačenje, Hinić sa stative na asistenciju Muslima. Slijede 4 gola Recca – Perrone sa lijevog vanjskog na prvu na prebačaj, Zloković sa stative sa igračem više nakon time outa, Kasas sa desnog vanjskog iz polukontre 6 na 5 i Figlioli iz prekršaja uz lošu reakciju Pavića.
     U zadnjoj četvrtini Recco je opet smanjio tempo i održavao prednost. Hinić je zabio nakon nedosuđenog kontraprekršaja – odguravanje od Burića, a Zloković je i treći put sa stative sa igračem više bio uspješan. Između je na nešto manje od 3 minute do kraja Hinić imao kontru 1 na 0 (ali je dobio malo ukrivo loptu pa je pucao sa oko 5 metara na prvu) koju je Tempesti obranio.

Teško će itko protiv ovako posložene ekipe što je Pro Recco izbjeći poraz. U odnosu na neke ranije godine u ekipi imaju još više klasnih igrača i zvijezda vaterpola. Ali Ivović, Kasas su takve zvijezde koje se u potpunosti podrede kolektivu. Kad je tako onda se ni ostali poput Španjolaca Moline i Perronea, ili ljevaka Filipovića i Madarasa ne usude solirati. A obrana im je posebna priča. Kasas je uzeo Udovičića pod svoje, Ivović Muslima i Mladost je ostala na Letici i Petkoviću da vode igru što nije bilo baš dobro.
    U startu utakmice vidio se strah u igri Mladostaša. Publike se naguralo kao malo kad. Čak je i Muslim pokazao nervozu jer mu je kod jednog igrača više na početku protivnički igrač uzeo loptu dok je cimao?! Kako su Mladostaši poveli 3:1 digla se i atmosfera u publici. U Prvoj četvrtini Recco je izborio samo 1 igrača više, dok su u drugoj imali 5. Mladost samo 2 izborena igrača više u prvom poluvremenu (oba u prvoj četvrtini), uz peterac. Ključna je bila razlika u realizaciji napada sa igračem više. Mladost se mučila i nije mogla izraditi čistu akciju. Samo je Muslim jednom pronašao Hinića na stativi. Još su jednom dodali i Buljubašiću na drugu stativu, ali je blokiran. Ostale 4 akcije su pokušali izvana – jednom Muslimu oduzeta lopta i 3 udarca u blok.
    S druge strane Recco je imao 6/9 igrača više. Čak 5 izrađenih akcije na stativu, 3 puta na Zlokovića i 2 puta na Burića. Puno previše.

Ovaj veliki derbi sudili su Azerbajdžanac (Koganov) i Izraelac (Levin), ali nisu utjecali na tijek igre i rezultat. Bili su tu i Birri i Auer (direktor za marketing). Nije bilo Benedeka u postavi – umjesto njega devetku je nosio Gitto.

HAVK Mladost – Ferla Pro Recco    5:9 (1:1, 2:3, 1:4, 1:1)
Mladost: Pavić, Vukičević, Perić, Letica, Petković, Živković, Udovičić 1, Brlečić, Karač, Muslim (1), Hinić 3, Buljubašić, Lončar. Trener: Nikolić.
Pro Recco: Tempesti, Burić 2, Madaras, Perrone 1, Kasas 1, Felugo, Filipović, Figlioli 1, Gitto, Zloković 3, Ivović 1, Molina, Nikić. Trener: Porzio

peterci: Mla 1/1, Recco –
Igrač više: Mla (0/2+-+1/3+0/1)= 1/6, Recco (1/1+3/5+1/1+1/2)= 6/9