Square pobjedom protiv prvaka do 4. mjesta

Došlo nam je i zadnje kolo prvog djela sezone. Aktualni prvak Hrvatske Alumnus protiv domaćina Squarea. Oko 600-tinjak gledatelja na tribinama, više nego na Maksimiru. Square traži izlazak iz krize koja traje već par kola dok se Alumnus još bori s ulaskom u pravu formu, a nakon teškog poraza u finalu kupa protiv Futsal Dinama u kojem su vodili čak 3:0 ruže im ne cvatu.

Alumnus je oslabljen ove godine: kapetan Đulvat je prešao u Futsal Dinamo u kojem je trener-igrač, najbolji igrač Matošević je ovog ljeta napustio klub i potpisao za talijanskog prvaka Luparense Calcio, prvi vratar Modrušan je prešao u Gruppo Fassine, mlada nada kluba Postružin u Santiago Futsal, klupu je neočekivano napustio i trener Martić kojeg je zamijenio pomoćni trener Ungarov.

Sve je to zasigurno uzdrmalo Alumnus, ali nisu ni oni samo sjedili. U klub se vratio Matan nakon sezone provedene u Solinu, Jurlina iz Murtera te Kuninec iz Rogvice. U Dubrovnik su došli bez prvog strijelca Penave, Horvata, Ziberia i Kunineca dok je s druge strane Square bio oslabljen neigranjem Daničića i Rangotova.

Square je započeo u sastavu Primić-Bevanda-Jurić-Đuraš i Bačić koji je danas dobio jako veliku minutažu i dobro je iskoristio, dok su kod gostiju prvu petorku činili Knežević-Capar-Grbeša-Jurlina i Ledinščak. Square je očekivano započeo utakmicu sa visokim presingom no gosti su odmah zaprijetili preko Grbeše čiji udarac zaustavlja danas jako raspoloženi Primić. Domaćin u sljedećem napadu dolazi do gola. Igrala se 4-ta minuta kad je Bevanda kroz noge zabio na sjajnu asistenciju Bačića. Tribine na nogama! Odličan početak Squarea.

Nedugo nakon gola Cvjetković i Rezo odličnom kombinacijom izigravaju protivnika no udarac Reza odlazi pored stative. Square dosta bolji u početku. Vidi se da je trener Mavrović dobro posložio ekipu. U 10. minuti Šimunović odigrava dupli pas sa Jurićem koji u situaciji 1 na 1 sa golmanom jako loše puca. Jako dobra prilika za povećanje rezultata. Minutu poslije Bevanda se odličnim driblingom oslobodio čuvara, puca snažno prema golu no golman brani, odbijena lopta je došla do kapetana Cvjetkovića koji pogađa vratnicu.

Suci su dopustili jako oštru igru što je odgovaralo domaćinima. Gostujući trener se bunio na preoštru igru što je urodilo plodom. Cvjetković oduzima loptu Grbeši i ide sam na golmana no suci se oglašavaju nakon 5 sekundi svirajući faul za goste. Jako čudna odluka sudaca kojom su jako oštetili domaćina. Alumnus nije imao rješenja na dobro postavljenu obranu domaćina, prijetili su iz prekida. Jedna takva akcija im je umalo urodila plodom no dobro postavljeni Hasanović sprječava gol. Taman pred kraj prvog poluvremena Square dolazi do novog pogotka. Primić presječenu loptu dodaje do Šimunovića koji nesebično asistira za Jurića koji preciznim udarcem skida paučinu. 2:0 za Square.

Početak drugog poluvremena donio nam je veliki presing Alumnusa. Bevanda je jako kvalitetan igrač i sigurno je pojačanje Square-u no njegovo driblanje kao zadnjeg igrača može biti jako štetno za ekipu. Srećom danas mu je to išlo na ruku. Izluđivao je protivnike svojom ljevicom, ali svejedno je to bilo preriskantno. Igrala se 5. minuta nastavka kad Bevanda okreće dva igrača u svom kutu, prelazi trećeg, dodaje do Cvjetkovića koji lako zabija za 3:0.

Alumnus je drugo poluvrijeme dosta opasniji i prijeti u par navrata preko Ledinščaka, ali Primić je siguran. Par minuta poslije Šimunović u stilu Mandžukića glavom zabija za 4:0, sjajna asistencija Primića rukom. Nakon time-outa Alumnusa uvode golmana igrača Bašića koji odmah pogađa prečku. Alumnus je imao inicijativu, ali danas odlična obrana Squarea nije dopuštala smanjenje rezultata. Jedna odbijena lopta dolazi do Đuraša koji sjajnom loptom pronalazi Jurića koji pogađa praznu mrežu za velikih 5:0.

No prvak se nije predao. U dva navrata su jako namučili Primića no treći put su uspjeli preko Matana. Napad poslije Bevanda petlja u 6-tercu, odbijena lopta dolazi do kapetana Capara koji matira Primića za 5:2. U manje od minutu 2 gola za goste. Da ne bi bilo da samo Bevanda petlja ko zadnji zaslužan je Capar koji na isti način gubi loptu, Hasanović dodaje za Šimunovića koji svojim drugim pogotkom zabija za 6:2. Sve nade gostiju su sad pale u vodu. Grbeša je tek uspio ublažit poraz pola minute prije kraja.

Square dosta bolji, Alumnus iako oslabljen jako loš.

elika pobjeda Squarea. Square je jako dobro započeo sezonu. U prva četiri kola 10 bodova. Mnogi su očekivali nastavak velike serije no Brod ih je iznenađujuće dobio kod kuće. Zatim 5 kola bez pobjede te samo 3 osvojena boda. U zadnjem kolu pobjeda koja im je donijela jako dobro 4. mjesto.

Drugi dio sezone donosi više utakmica kod kuće tako da je ovo jako dobar rezultat iako uvijek može bolje. Vidi se napredak u igri Squarea, ali još tu ima dosta rupa. Mavrović je jako kvalitetan trener i sigurno ih može dovesti na jednu razinu više. Moram pohvalit i navijače koji su ovu godinu mnogobrojniji i idu na većinu gostovanja. Svaka čast!.

Sve u svemu, jako dobar rezultat Squarea u prvoj polovici prvenstva. Sretno u nastavku!