FTC Telekom Budapest – AN Brescia 14:12 (4:0) (4:6) (3:5) (3:1)

Igrač više: FTC  5/10, Brescia 7/14

Peterci: FTC 3/3, Brescia 2/2

FTC: Gardonyi, Sedlmayer 1, Vigvari, Zalanki 1, Vamos 4 (1/1), Fekete, Fountoulis (1/1), Jakšić, Nemet, Varga 4 (1/1), Jansik 2, C.Bicari 1, Vogel (14/29). Trener: Z.Varga.

Brescia: Del Lungo (4/18), Dolce 2, Presciutti, Lazić, Joković 3, Nikolaidis, Renzuto 2, Cannella, Alesiani 1, Vlachopoulos 3 (2/2), Balzarini, Gitto 1, Rossi. Trener: Bovo.

I drugo polufinale ovogodišnjega F8 turnira obilovalo je uzbuđenjima do samoga kraja, pa i malo poslije zvaničnoga završetka utakmice. Veliki ulog i rezultatska neizvjesnost,  uz, rekli bi za vaterpolo uobičajene, primjedbe na neke sudačke odluke (ili njihove izostanke) dobro su podgrijali atmosferu. Sami početak utakmice bio je nekako previše miran i nije nagovještavao toliko drame. Brescia koja je imala znatno teži posao u četvrtfinalu protivu Juga, dosta slabo je otvorila utakmicu i ušla u veliki minus bez postignutoga gola u prvoj četvrtini. Z.Varga je, malo iznenađujuće, izostavio iz tima reprezentativnog centra Mezeia (Nemet ga je zamjenio) ali se već na početku vidjelo sa kojom idejom i taktikom. Još u utakmici protiv Marseillea dosta je insistirao na ulascima Jansika i Jakšića na 2 metra a u prve dvije četvrtine ove utakmice to je funkcioniralo perfektno. Jansik je primjerice najprije zaradio igrača više, potom prvo realizirao uplivavanjem na asist Jakšića, kasnije i iz kontre, i još zaradio i jedan peterac. Peterce su zaradili i Jakšić i Bicari, sve u prve dvije četvrtine kada Brescia nije mogla obranom iskontrolirati svoja 2 metra gdje su se još ubacivali i Zalanki, Vamos i Varga. Niti napad talijanskoga prvaka nije izgledao bolje u prvoj četvrtini, 3 puta nisu koristili igrača više, samo Vlachopoulos je pogađao u okvir gola (Vogel obranio) dok su još 2 puta loše organizirali te griješili. Iz igre također nisu dobro šutirali, Vlachpoulos je mašio, Cannella izblokiran u jednoj polukontri a najbliži golu je bio Alesiani pogodivši stativu. No, nije se Bovo previše uzbuđivao u tim trenutcima pa je igra Brescie bolje profunkcionirala već od druge četvrtine kada su brzo prepolovili prednost mađarskoga kluba. Renzuto najzad sa srednjeg kod igrača više uspjeva savladati Vogela, presing zaustavlja pokušaj kod koga Bicari ostaje na vanjskoj poziciji a na 2 metra dupliraju Varga i Vamos pa i sljedeći u kome Nemet pravi kontrafaul, dok Gitto na zonu postiže gol za 4:2. Nakon Fountoulisovog gola iz peterca (zaradio ga Bicari), Brescia daje još 2 gola u nizu dolazeći na samo gol zaostatka. Tada već dosta bolje koriste igrača više, najprije Alesiani sa desnoga krila i uz slabu intervenciju Vogela, potom i brzim šutem Jokovića sa desnog vanjsko. Vogel, iako je nakupio prilično obrana, je pored ovog, imao još nekoliko kikseva, kasnije mu je npr. i Renzuto zabijo sa ljevoga krila isto skoro iz nemoguće pozicije. Na drugoj strani, Del Lungo je imao samo 4 obrane, što je gotovo nevjerovatno za golmana njegove reputacije. Varga počinje svoju seriju golova najprije kod igrača više, potom i na zonu pri čemu mu Bicari svojim kretnjama olakšava posao a još po gol na svakoj strani pao je iz peteraca koje su zaradili Lazić i Jansik a realizirali Vlachopoulos i Vamos. Dva sjajna grčka šutera nisu toliko došla do izražaja u ovoj utakmici, Fountoulis je pogodio samo iz peterca i imao još 4-5 pokušaja, Vlachopoulos je postigao gol za 8:6 i još dva sa 5 metara, ali imao još sigurno 10 neuspjelih pokušaja.

Kao i drugoj četvrtini, i početak treće donosi 2 gola talijanskog tima i prvo poravnanje na utakmici. Joković iznenađuje mađarskoga golmana a iz igrača više, neobično odigranog sa samo jednim na stativi, Renzuto sa ljevoga krila izjednačuje na 8:8. Ferencvaros odgovara preko svojih ljevorukih, prvo Zalanki, potom Vamos u trenutcima kada ne uspijevaju imati neke organiziranije napade. Joković još jednom brzo realizira kod igrača više isto kao i Vamos na drugoj strani. Kao i početak, i kraj teće četvrtine pripada Bresci, i drugi peterac na Laziću realizira Vlachopoulos a na samom isteku četvrtine ponovo poravnava Dolce sa desnoga krila kod igrača više. Varga sa srednjeg (igrač više) postiže svoj četvrti gol donoseći ponovo prednost svojemu timu a polako se osjeća pad u koncentraciji na obje strane. FTC griješi kod svoga igrača više, Vlachpoulos ne uspijeva ni sa 2 metra (blok), Brescia ima 2 puta prilike za kontre ali odustaje od njih, nešto kasnije iz slični situacija prave pogreške, u tim momentima se dešava i sporna situacija kada je u plivanju  (navodno?) Renzuto udaren nogom u glavu a suci nisu ništa nisu svirali. Ipak, do novoga poravnanja dolaze na dvije minute do kraja kada Dolce realizira sa ljeve strane igrača više za 12:12. FTC ni uz time out kod svoga igrača više ne uspijeva organizirati napad nizom od nekoliko loših dodavanja pa Brescia ima priliku i povesti i to ponovo uz igrača više. Malo čudno da Bovo tada ne zove time out pa se sve završava lošim dodavanjem Jokovića negdje upravo između svojih igrača kod stativa. Ni FTC nije bolje organiziran, no pred kraj napada dobijaju faul na vanjskoj poziciji iz koga Vamos dodaje Bicariu koji se odvojio od Renzuta i zabio za 13:12 uz proteste iz talijanskoga kluba da je napravio kontrafaul. Bovo na 21 sekundu do kraja uzima time out i šalje Del Lunga u napad u kome Vlachopoulos od bloka pogađa samo stativu a Vamos još sa zvukom sirene pogađa prazan gol za konačnih 14:12. Lazić je najžešći u protestima nakon svršetka pa dobija i crveni karton a na kraju se sve nekako smiruje.

FTC će imati priliku braniti titulu osvojenu 2019. dok Brescia ima za čime da žali iako su tijekom cijele utakmice bili u zaostatku nastalom još u prvoj četvrtini.