FTC – Olympiacos 9:9 (3:1) (0:3) (1:2) (5:3)

Dva igrača više: FTC 1/1

Peterci: FTC 1/1

FTC: Szakonyi, Nyiri, Pohl 1, Merkulov 2, Vamos 3, Ubović, Fekete 1, V. Vigvari, Molnar, Varga 2 (1/1), Jansik, Damonte, Vogel 13/22. Trener: Z. Varga

Olympiacos: Bijač 12/21, Grammatikos, Mathiopoulos, Genidounias 3, Fountoulis 1, Gouvis, Dervisis, Bušlje 1, Mourikis 2, Filipović 1, Chrysospathis 1, Gkillas, Zerdevas. Trener: Vlachos

Treća neodlučena utakmica u prva tri kola za ekipu Ferencvarosa prilično, ako ne i definitivno, će ih udaljiti od utrke za pozicije koje vode na Final 8, dok je grčki prvak i na drugom uzastopnom teškom gostovanju ostao neporažen te svoje šanse za pomenuti cilj još uvećao. Zanimljiva utakmica, pomalo čudnoga toka, s nekoliko preokreta i uzbuđenjima do kraja. I jedni i drugi su nastojali igrati brzo u napadu, koristiti prvu priliku za šut koja im se ukaže, domaći uz konstantna uplivavanja i dupliranja na 2 metra, gosti koristeći pokretljivost Genidouniasa uz šuteve Filipovića i Fountoulisa koji su uvijek slijedili u nedostatku drugih rješenja. Razumljivo je onda da je to dovelo do slabije realizacije, obrane jesu bile disciplinirane uglavnom ali ne ni odveć “tvrde” tako da nije bilo puno izbačaja. Svoje šanse kod igrača više znatno bolje su koristili gosti, domaći su zapravo jedini gol uspjeli zabiti tek s 2 igrača više dok je fenomenalni Bijač nizom obrana zaustavljao otvorene šuteve, i iz vana i sa stativa, kod ostalih prilika. Odličnu rolu u zaustavljanju (posebice) Ubovića imao je i Bušlje na beku, dodavši kasnije svome učinku i jedan gol, ali su kod domaćih na 2 metra pripomagali Fekete (gol) Jansik (izborio peterac) i Vamos koji je s te pozicije zabio gol, a  ubacivali su se tu i Merkulov, Varga, Pohl. Nekoliko realiziranih kontri/polukontri iz kojih su golove davali Pohl, Varga i Merkulov, također su ono što je nadomjestilo lošu realizaciju igrača više domaćih te ih držalu u igri do kraja. I jedni i drugi imali su po jedan jako dugi period u kome nisu dolazili do gola, FTC gotovo 14 minuta, Olympiacos skoro 9 i to su bili periodi u kojima je dolazilo do preokreta.

Domaći su bolje počeli, dobivši 3:1 prvu četvrtinu ali u drugoj Bušlje dobiva veću minutažu i odnosi prevagu u igri na 2 metra. Olympiacos je siguran kod igrača više (Genidounias i Mourikis) te uz gol Filipovića do poluvremena stiže do prednosti koju u nastavku nastavlja uvećavati. Bušlje sa stative (igrač više), pa Genidounias s nekih 8 metara sa lijevog vanjskog dovode ih do 3:6 i počinje se činiti da će gosti rutinski stići do nove pobjede. Gol koji iz polukontre postiže Pohl u finišu treće četvrtine isto nije nagovještavao preokret, domaći nisu uspijevali ni iz kontre Vigvaria, ni iz uplivavanja Varge, kod igrača više Bijač je obranio Pohlu a blok zaustavio Vamosa. Ali početak posljednje četvrtine vraća utakmicu u neizvjesnost, Varga iz kontre te Merkulov koji koristi kašnjenje u obranu Gkillasa donose poravnanje domaćima. Nakon gola Chrysospathisa, Vamos s još dva svoja dovodi FTC i u vodstvo od 8:7 na 3 minute do kraja. Poslije golova Mourikisa i Feketea domaći su i dalje u prednosti na 45 sekundi do kraja. Vlachos uzima time out nakon koga slijedi fenomenalna akcija Genidouniasa koji bez lopte sa srednjeg polazi ka lijevoj strani ali se okretom oslobađa čuvara i pliva desno kada dobiva pas od Filipovića i kraj potpuno zbunjenoga Varge poravnava na konačnih 9:9. Uz Bijača, Genidounias je svakako bio najzapaženiji u ekipi Olympiacosa, Bušlje i Mourikis odmah iza njih. Kod domaćih se najviše istakao Vamos, Merkulov je imao 2 gola ali mnogo potrošenih lopti, Jansik bez golova ali zarađeni peterac i još jednu asistenciju u polukontri. Solidan Vogel, ali s puno više obrana na šuteve iz neizrađenih pozicija kada su pokušavali uglavnom Filipović i Fountoulis. Varga je bio dosta dobro pokriven, ali su primjerice čak dva gola u zadnjoj četvrtini zabijena preko njega. Neodlučeno svakako jeste i najpravedniji ishod ove utakmice, s time da konačnim rezultatom mnogo zadovoljniji mogu biti gosti.