GRUPA B – Najava 2. kola: Prlainović stiže u Gruž

Derbi drugog kola grupe B Lige prvaka igra se u Gružu, stiže Marseille predvođen Prlainovićem, Vukičevićem i ostalima.

Raspored 2. kola je sljedeći:

19.00     Jug AO – CN Marseille

19.00     Spandau 04 – Waspo Hannover

20.15     BVK Crvena Zvezda – OSC

21.00     Pro Recco – Steaua

U prošlom kolu derbi ove grupe bio je u Marseilleu, a sada Marseille stiže u Gruž. Nijemci se sastaju u međusobnom dvoboju i pobjeda bi mogla gurnuti jednu od ekipa u borbu za 4. mjesto. Zvezda je upisala bodove protiv Spandau u prvom kolu i sada im slijedi pravi ispit u kojem ćemo vidjeti koliko se oni mogu ozbiljno uključiti u borbu za prolazak na final8. Osim toga jučer je poražen Novi Beograd, Radnički je iščupao bod pa Zvezda na neki način brani čast srpskog vaterpola u ovom kolu.

Jug – Marseille (h -5,5) (g 21,5)

Jug je prelagano pobijedio Hannovera u prvom kolu koji je toliko beskrvno odigrao da to i nije bio dovoljno dobar ispit gdje bi se vidjelo koliko je Jug u ovom trenutku snažan. Suludo okupljanje reprezentacije na 2 dana u Italiji u neslužbenom terminu prošlog tjedna bilo je poprilično skupo. Osim što vaterpolo nije NBA, pa igrači ne putuju privatnim avionima nego i do Italije izgube jako puno sati po raznim aerodromima i akumuliraju nepotrebni umor koji će ih koštati i sada i tijekom sezone, a sve zbog eventualno 4 treninga reprezentacije, još su se dodatno Benić i Fatović ozlijedili na tom, ponavljam, suludom okupljanju. I Argyropoulos je imao problema s ozljedom. Svi bi trebali igrati, ali sigurno nisu u optimalnoj situaciji.

Što se tiče Marseillea, kod njih je već duže vrijeme ozlijeđen prvi golman Lazović koji se ozlijedio tijekom priprema reprezentacije za Olimpijske igre. To im je sigurno veliki hendikep. Prlainović, Vukičević, Spaić, Vernoux, Crousillat pa i Bodegas i Kovačević su što vrhunski što odlični igrači. Lani je Marseille pobijedio Juga 16:13, a i prva utakmica je bila neizvjesna i napeta kada je Jug slavio s 15:13. Ove sezone ne igra se turnirski pa se momčadi mogu bolje pripremiti za pojedine utakmice stoga ne očekujem toliko puno golova.

Popadić je na početku sezone u odličnoj formi što je potvrdio i u prijateljskoj utakmici protiv Italije na spomenutom okupljanju. To je poprilično bitno za svaku momčad, a za Jug je povijesno jako bitna uloga golmana u ekipi. Marseille je igrao odlično prvo poluvrijeme protiv Pro Recca, 3:3, ali nisu uspjeli izdržati taj nivo u nastavku te su u drugom poluvremenu primili čak 10 golova.

Previše je nepoznanica, premalo utakmica koje su dostupne za gledanje u vaterpolu, ali pokušat ćemo u svakoj utakmici, pa i ovoj dati neku prognozu 🙂

Prognoza: h na Jug, g under.

Spandau 04 – Waspo Hannover (h -0,5) (g 20,5)

Njemački derbi u kojem će motivacija Hannovera sigurno biti na puno višem nivou nego u Gružu. Kako su onda odigrali, to je ispod svakog nivoa. Uvijek se može izgubiti, ali toliko bezvoljno odigrati, to je nedopustivo.

Prije nekoliko dana ovi suparnici su odigrali Superkup i Spandau je bio bolji s 13:12. Radi se o rivalima gdje je i jednima i drugima jako bitno baš ove utakmice odigrati najbolje. Gledajući imena, kada bi svi odigrali najbolje što znaju, Hannover bi bio u maloj prednosti. Brguljani, Radović, Nagaev, Real, Macan, Schenkel…su bolji igrači na papiru Stamma, Kholoda, Nikolaidisa, Dedovića i ostalih. Ali, ovdje je momčadski koncept problem, možda i s obje strane. Muslim odrađuje posljednju utakmicu kazne tako da će Hannover i u ovom kolu nastupiti s 12 igrača.

Što se tiče prognoze još sam pod dojmom prošlog kola i nastupa Hannovera u Gružu 🙂

Prognoza: h na Spa i g over.

BVK Crvena Zvezda – OSC (h +2,5) (g 20,5)

U prošlom kolu, nakon 5:5 na poluvremenu, Zvezda je slomila otpor Spandau u trećoj četvrtini koju je dobila 4:0. Odlični su bili sidruni Vukićević i Pješivac, kao i mladi golman Mišović. Nije ni OSC preiskusna ekipa. Imaju 5-6 starijih igrača, ali i puno mladih koji igraju važne uloge. Od juniora Vince Vigvarija, preko Csasovszkyija i Buriana koji su ipak već napunili 23, 24 godine, ali nisu igrali puno na ovom nivou. Igraju poprilično dobro ove sezone i vidjet ćemo što je Daniel Varga spremio za ovu utakmicu. Bitna je i jednima i drugim. OSC se smatra drugim favoritom ove grupe, a Zvezda sigurno želi vidjeti može li se ozbiljnije uključiti u borbu za prolazak grupe.

Prognoza: h OSC, g over.

Pro Recco – Steaua          (h -9,5) (g 21,5)

Utakmice gdje sve ovisi o Pro Reccu. Jasno ne po pitanju pobjede, tu nema dvojbe, nego po pitanju razlike na kraju. Možda će Sandro Sukno malo više isprobavati neke opcije u ovoj utakmici. Iako u narednom periodu i nema previše jakih utakmice. I iduća dva kola igraju doma, s klubovima iz donjeg dijela, Zvezdom i Spandauom. Steaua ima cijeli niz rumunjskih reprezentativaca i u prvom kolu očekivano, OSC nije ostvario hendikep protiv njih. I to nije bilo velikog opuštanja na kraju, poput splitskog Jadrana jučer protiv Dinama, nego je OSC postepeno kroz utakmicu, malo po malo, dizao prednost: +2 na kraju prve, +3 na kraju druge, +5 na kraju treće i +6 na kraju. Ipak, Pro Recco nije momčad koja razvija mlade igrače, pa tako i kad se malo opusti Di Fulvio šutirat će Younger, kad stane Zalanki preuzima Echenique, tu su i Figlioli, Ivović, Hallock itd…

Pro Recco bi ovakve utakmice trebao doma dobivati s +10 razlikom, a i Steaua bi trebala zabiti bar 5-6 golova tako da i golovi idu preko kvote.

Prognoza: h na Recco, g over.