MNK Square – MNK Novo Vrijeme 3:3

Uvod

Dugo očekivana utakmica protiv Makarana je konačno došla na red. Kako su Split i Nacional uvjerljivi na vrhu, Skver i Novo vrijeme se ističu odmah iza njih i dosta su ispred ostatka lige. Možemo slobodno reći da je ovo derbi ekipa koje se bore za treće mjesto. Skver je igrao bez Daničića koji je bio u sastavu, ali nije ulazio u igru. Očito se radi o nekoj ozljedi. No, to ga nije spriječilo da dobije žuti karton prilikom slavlja jednog od golova domaćina. Nije mi jasno što se tu dogodilo da bi mu sudac dao žuti. No, vjerojatno je bilo potrebno da očisti kartone prije play-offa. Kod gostiju nedostajala je jako bitna karika, reprezentativac Duje Bajrušević.

Sjajni gosti u prvom poluvremenu

Sjajno je utakmica krenula. Obje ekipe su krenule u presing i igralo se jako otvoreno s obje strane s puno tempa i jakih duela. Gosti su bolje krenuli, presing su bolje radili, a i bolje rješavali presing domaćina. Skver se mučio s iznošenjem lopte, dok su gosti to lakše rješavali. Od početka je sve konce igre u svoje ruke uzeo Osredkar. Odigrao je cijelu utakmicu u visokom ritmu i bez zamjene. Cijelu utakmicu bez zamjene!! Drži sve konce igre u rukama i pokriva sve u obrani. Osim njega briljantno je odigrao Koturović. Još jedan niski igrač, ali jako brz i tehnički besprijekoran.

Nakon samo pet minuta igre gosti su vodili sa 2:0, ponovo je Bevanda imao grešku u obrani, jedno dosta opasno dodavanje preko sredine presjekli su gosti, uslijedila je kontra dva na jedan, Koturović je ostao sam ispred Primića, lijepim lažnjakom je prebacio loptu na desnu nogu i zabio. Drugi gol je jako lijepa i uigrana akcija iz kornera, Osredkar je poslao poluvisoku loptu na Koturovića, a ovaj je krasno zabio iz voleja za 0:2. Skver se jako mučio u igri, prva četvorka nije ništa uspijevala pa je Mavrović poslao drugu postavu i oni su unijeli malo živosti. Ali čvrsti gosti nisu dali disati domaćinima tako da golman gostiju gotovo da cijelo poluvrijeme nije uopće imao posla. Istaknuo bi jedino Jurića i Cvjetković koji je par puta uspio u driblingu, ali ništa se bolje od toga nije stvorilo.

U šesnaestoj minuti vidjeli smo kazneni udarac za domaćina. No, mora se priznati da su suci u toj situaciji reagirali poprilično loše. Dugu loptu od Primića s gola Vodopić je primio na prsa, prošao i golmana koji ga je oborio. Suđen je kazneni udarac za Skver. Bilo je očito odgurivanje Osredkara s rukama od strane Vodopića i to se teško može reći da sudac nije vidio. Epilog svega toga je crveni karton za trenera domaćina Mavrovića koji se nije mogao pomiriti s činjenicom da gostujući golman nije dobio crveni karton. Vodopić je fauliran u čistoj prilici za postizanje gola, prošao je i golmana. Dakle, imamo dvije očite pogreške sudaca u jednoj akciji. Iznenađenje za mene je bio izbor Vodopića da puca penal. On se odlučio zatvorit oči i opalit svom snagom, no gostujući golman je pročitao tu namjeru, nije izabrao stranu, nego se samo raširio i lopta ga je pogodila i ništa od gola. Ostalo je 0:2 uz zasluženo vodstvo gostiju.

Sjajni domaćini u drugom poluvremenu

U drugom poluvremenu kao da su izašle druge ekipe na teren. Skver je počeo igrati izrazito agresivno. Na promjenu agresivnosti gosti se nisu najbolje snašli i vidjeli smo potpunu dominaciju domaćina u drugom dijelu. U početku se istakao Rangotov sa par prodora, a upravo on je izveo akciju kod smanjenja na 1:2 gdje je lijepo pronašao Cvjetkovića pred golom. Nakon sjajnog smirivanja lopte, nije mu bilo teško zabiti. Skverov reprezentativac Đuraš izjednačio je na 2:2 sjajnim primanjem duge lopte od Novoselca i još boljom realizacijom iz ne baš lagane situacije. To je rezultiralo potpunim otvaranjem utakmice s obje strane i sad smo vidjeli pravi mali nogomet gdje nije bilo prevelikog taktiziranja.

Trener Mavrović i pomoćni trener Cvjetković danas su dali dosta veliku minutažu igračima koji nisu nominalno u prvih osam, Bačiću, Vodopiću i Tikvici. Po meni, zadnje spomenuti Tikvica je potpuno iskoristio priliku. Nisam ga imao puno prilike gledat, ali mi se i dosad činilo da zaslužuje više prilike nego ju je dobio dosad. Nije mi baš bilo shvatljivo da i Vodopić i Bačić imaju veću minutažu od njega, a nakon ove utakmice to postaje još nejasnije. Kod 2:2 Tikvica je prošao reprezentativca Sašu Bačića i sjajno realizirao priliku pogodivši nisko dalji kut golmana. Posebno je ponižavajuće za reprezentativca Hrvatske da ga predribla igrač koji je ljevak na desnu stranu i da mu pobjegne u takvoj situaciji. Izvrsna solo akcija Tikvice za kojeg se nadam da će imat više minuta u idućim utakmicama.

Gosti su morali hvatati bod i odlučili su igrati s golmanom igračem. Rezultat toga je da je Skver imao nekoliko prilika za 4:2, ali su sve udarce sa svoje polovice promašili. Najbolju šansu propustio je Rezo sa devet metara, nije dobro izveo svoj lob kad golmana nije bilo na golu. Gosti su preko trećeg gola Koturovića došli do 3:3 malo pred kraj utakmice. Bila je to velika greška Đuraša, domaćini su igrali presing na goste jer golman nije smio igrat s loptom dok se ne pređe centar, Rangotov je krenuo duplirat igrača na kojem je bio Đuraš, a on se nije snašao i nije išao pokriti Koturovića koji je ostao sam. Kad su se gosti uspjeli izvući od tog presinga, našli su slobodnog Koturovića koji je zabio pored Primića za 3:3.

Nakon toga ostalo je manje od dvije minute, ali bilo je prilika na obje strane. Prvo su gosti jakim udarcem izvana pogodili stativu, zatim je to isto napravio Rangotov na drugoj strani. Isti igrač imao još jednu lijepu šansu do kraja utakmice, ali ostalo je 3:3.

Suđenje

Ovo je bila utakmica koja se dosta lagano mogla odsudit. Sve je bilo jasno kao dan. Par težih prekršaja su kažnjeni sa žutim kartonima, gotovo su to uvijek bile situacije za sprječavanje kontri protivnika, a ne da se radilo o nekim težim faulima. Sudački kriterij s procjenama faula je dosta iziritirao domaćine i može se reći da smo vidjeli jako slabo suđenje utakmice koju je stvarno lako bilo sudit.

Kako su igrali

Danas se nitko nije isticao u redovima domaćina, svi su igrači imali dosta podijeljenu minutažu. Kako su svi slabije odigrali prvo poluvrijeme, tako su se svi digli u drugom. Osim već spomenutih igrača u izvještaju, naglasio bi da je opet dobru utakmicu odigrao Josip Jurić. Kod gostiju sjajno je igru vodio Osredkar, a najbolji pojedinac je bio Koturović. Igra reprezentativca Babića je bila veće razočarenje.

Ostali rezultati

Osijek – Novi Marof 9:1
Vrgorac – Brod 035 6:0
Alumnus – Split 3:3

S ovim rezultatom iz Dubrovnika, Novo vrijeme će biti na kraju treći, a Skver četvrti. Split je kiksao protiv Alumnusa u gostima i sad Nacional ima otvoren put da uzme vodeću poziciju prije play-offa. Danas igraju: