6. kolo Jvl: Mladost pregazila Cattaro

U potpunosti nadmudrio bivšeg suigrača Vičevića
    Tek u drugoj sezoni mladostaši su dočekali da se oslade pobjedom u Crnoj Gori. Utakmicu treba podijelit u dva dijela. U prvom dijelu, tj. prvih 14 minuta Mladost nije uspjela zabit niti jedan gol. Pjetlović je bio odličan na golu i u tom periodu je skupio 6 obrana, a i obrana Kotorana je bila dobra. Kad je procurilo, 3 minute do kraja 2. četvrtine golom Milakovića, raspala se igra Cattara. Sad je li umor (već 14. utakmica u sezoni) i kratka klupa ili jednostavno „kratki spoj“ u jednom trenutku utakmice, a bez reakcije trenera, ne znam. Jer iako je mladost izvrsno koristila sve što im se ponudilo, ipak je ključno u ovoj utakmici bilo to što su igrači Cattara radili početničke greške u obrani. U trećoj četvrtini su primili 6 golova od čega 3 iz kontri 6 na 5. najčešće bi zaostao Mile, ali to prave ekipe znaju kompenzirat pravilnim postavljanjem jer je tu samo nekoliko sekundi vremena dok se ne uspostavi obrana. Ali Kotorani su redovito loše i na širokom prostoru, bez bloka, ostavljali desnog vanjskog koji bi to uredno zabijao.

    Nakon 2 razlike za Cattaro na poluvremenu u zadnju četvrtinu se ušlo s 3 razlike za Mladost i na samom početku 4. četvrtine opet je u kontri 6 na 5 na desnom vanjskom ostao sam Zubčić i pogodio za 4 razlike i utakmica je definitivno riješena. Do kraj se igralo više revijalno, posebno nakon drugog time outa Nikolića sredinom četvrtine kad je do kraja Lončar igrao na poziciji sidruna.
    Mladost je neočekivano lagano došla do uvjerljive pobjede jer su koristili sve pogreške u igri Cattara, vrlo slično utakmici Špilja – Palace ovo ljeto. Ako bi išao izdvojit 3 najbolja mladostaša (iako su prije svega momčadskom igrom pobijedili) to bi bili Pavić, Hinić i Martinić. Pavić je malo lošije kreno i imao samo 1 obranu u prvih 8 minuta, ali je kasnije svojim obranama unio još veću nervozu u protivničke redove. Skupio je 11 obrana od kojih su neke bile vrlo dobre. Hinić je dominirao na 2 metra i nekoliko puta su bekovi Cattara dobili isključenje bez lopte. Martinić je zabio 2 gola iz čini mi se 2 udarca. I to u trenucima kad se lomila utakmica, za prvo vodstvo (5:4) te za prvi put kad se Mladost odvojila na 2 razlike (7:5). Konačno da je jedan proizvod mladostaške škole odigrao neke važne poteze. Inače, samo su tri domaća igrača u redovima Mladosti: Martinić, Babić i Lončar, iako se priča o velikom davanju prilika svojim mladim igračima. Ali za njih je i to dosta. Muslim je isto bio dobar, čak i najbolji strijelac s 4 gola. Međutim, 3 su mu bila zadnja 3 na utakmici kad se igrali revijalno pa nemaju tu snagu.
    Najlošiji Karač. Vraćen je na svoju, lijevu stranu. Od lijeve strane se očekuju golovi, a on nije zabio niti jedan. Ipak opravdava ga to da su na desnoj strani imali puno više prostora. Na samom početku utakmice promašio je cijeli gol u čistoj, 1 na 0 kontri i to je bio uvjerljivo najlošiji potez nekog mladostaša. Uz njega loš i Buljubašić na kojega su igrali mrtvu zonu i ne bi izlazili na njega ni na 5-6 m nakon 4 cimanja. On to nije iskoristio (obrana Pjetlovića).

    Kod Cattara je jedino Pjetlović bio na viskom nivou. Skupio je 11 obrana i čak 4 puta je odlično isplivao i pokupio loptu ispred sidruna. U prvom poluvremenu je bio dosta bolji, ali taj pad nije uzrokovan njegovom krivicom, nego očajnim reakcijama igrača u obrani. Žanetić je zabio 2 odlična gola, oba Paviću kroz uši. Ali je kasnije i on pao. Ostali loši. Najgori Đogaš. Izgleda da se stvarno htio pokazat protiv Mladosti, ali je pregorio. Toliko nerezonskih i loših udaraca ni od njega nisam nikad vidio. Dosta lopti je potrošio i Varga iako je na kraju zabio 2 gola, a kapetan Kunac je bio nevidljiv. I Vičević je loše vodio ekipu. Ništa nije pokušao promijenit, niti je zvao time-out u velikom padu svoje ekipe, koja je u trećoj četvrtini primala golove kao na traci.
    Suđenje Radičevića i Štampalije u početku je bilo izvrsno. Iako je Mladost imala 3, a domaći 0 igrača više u prvoj četvrtini, ali kad su tako igrali. Tijekom 2. i 3. četvrtine je možda bila pokoja greška, posebice možda koji izbačaj bez lopte i na Smodlaci, na kraju se pokazalo ono najlošije u vaterpolu. Iako je utakmica bila bez tenzija i prigovora (nije ni bilo razloga) na kraju je Cattaro gotovo svaki napad imao igrača više da se taj podatak u statistici izjednači. I to za potpuno iste prekršaje koje ranije nisu kažnjavali. Tako je Cattaro u prve 3 četvrtine imao 3 igrača više, a samo u zadnjoj 4. Mladost u prve 3 četvrtine 8, a u zadnjoj samo 1.

 

Tijek utakmice:

1. četvrtina
1:0    Žanetić – odličan šut s 6-7 m Paviću kroz uši
2:0    Đogaš – kontra 5na 4, loše postavljanje obrane i Đogaš sam na 5m na lijevom vanjskom pa bez problema zabija u bliži
    
2. četvrtina
3:0    Žanetić – drugi igrač više i nakon time outa Žanetić koji se s desnog vanjskog zavukao prema desnom krilu zabija opet kroz uši nakon što je propala akcija na drugu stativu koja se izvlačila u 3-3
3:1    Milaković – nakon 14 min igre na zonsku obranu zabija s lijevog vanjskog
3:2    Muslim – nakon 3 neiskorištena igrača više Nikolić zove time out i Muslim s povratkom isključenog igrača s lijevog krila snažnim udarcem zabija u bliži. Cijeli napad su se samo on i Petković na desnom vanjskom dodavali tj. cimanjem navlačili obranu i prebacivali stranu.
4:2    Varga – odma povratak na 2 razlike. Opet gol na zonu, ovaj put sa srednjeg nakon 2 cima u rašlje.

    

3. četvrtina
4:3    Petković – 1. kontra 6 na 5, Petković sam na desnom vanjskom i iz prve zabija dijagonalu
4:4    Zubčić – igrač više i na prebačaj s lijevog krila (Muslim), Zubčić koji se malo izvukao zabija u bliži
4:5    Martinić – opet igrač više samo ovaj put prebačaj s desnog krila na lijevog vanjskog i Martinić odličnom dijagonalom dovodi Mladost u vodstvo
5:5    Filipović – Mišić je izborio peterac nakon što mu se lopta sretno odbila poslije obrane Pavića, a Milaković ga je povukao. Filipović bez problema realizira peterac.
5:6    Živković – igrač više kojeg Živković lijepo realizira. Ovaj put nije bilo prebačaja, već on zaobilazi blok i golmana i pogađa dijagonalu.
5:7    Martinić – ovaj put su čak dva igrača (jedan Mile naravno) Cattara zaostala pa je bilo čak 6 na 4. Jedna se uspio vratit prije šuta, ali onda Martinić koristi prostor na desnom vanjskom i opet dijagonala.
5:8    Letica – opet kontra 6 na 5 samo što je ovaj put Letica s desnog vanjskog uplivao do dva metra, a Živković mu je dao odličnu loptu, preko obrambenog igrača, koju je ovaj šraubom zabio pored Pjetlovića.

4. četvrtina
5:9    Zubčić – opet sve isto, kontra 6 na 5, Zubčić sam na desnom vanjskom i dijagonala.
6:9    Smodlaka – izborio isključenje bez lopte (Buljubašić) i nakon akcije Đogaš ga s lijevog vanjskog pronašao na 1. stativi
6:10    Muslim – 4 realizirani igrač više u nizu (svi u drugom poluvremenu). S lijevog krila probio i blok i zabio Pjetloviću plisku kroz uši.
6:11    Muslim – opet kontra (zadnji i peti put na gotovo identičan način) samo ovaj put 5 na 4 i realizacija s lijevog vanjskog.
7:11    Đogaš – s igračem više na prebačaj s desnog vanjskog na lijevo krilo.
7:12    Muslim – ušo s krila kao drugi sidrun i zabio s Nastanom na leđima.
8:12    Varga – igrač više i s desnog vanjskog se zbog bloka Vargi zakopala pliska. Lopta je zbog inercije nastavila prema golu, i čini mi se da nije prešla crtu, ali su suci priznali gol.
6. kolo Jadranske lige
Suci: Radičević (Dbk), Štampalija (Šib)
Cattaro Maximus – Mladost    8:12 (2:0, 2:2, 1:6, 3:4)
Cattaro: Pjetlović (11), Nastran, Vukčević, Živković, Bjelobrković, Smodlaka 1, Varga 2, Đogaš 2, Lobov, Žanetić 2, Kunac, Filipović (1), Jelić, Mišić. Trener: Vičević.
Mladost: Brzica, Karač, Babić, Letica 1, Petković 1, Milaković 1, Zubčić 2, Martinić 2, Živković 1, Muslim 4, Hinić, Buljubašić, Pavić (11). Trener: Nikolić.

Igrač manje: Cattaro (0/0+1/2+0/1+3/4)= 4/7 (57%); Mladost (0/3+1/2+3/3+1/1)=5/9 (56%)
Peterci: Cattaro 1/1, Mladost –
Kontrafaulovi: Cattaro (0+1+1+0)= 2, Mladost (0+1+0+1)= 2
Obrane: Pjetlović (3+4+2+2)= 11/23 (48%); Pavić (1+3+3+4)= 11/19 (58%)

6 komentara na “6. kolo Jvl: Mladost pregazila Cattaro”

  1. “vrlo slično utakmici Špilja – Palace ovo ljeto” vjerovatno si htio rec “vrlo slicno utakmici ŠPILJA-TURČIN druga cetvrtina”

  2. ne. špilja – turčin je ipak bila trenerska genijalnost pobjednika druge četvrtine, a ovjde je bilo bilo iskorištavanje grešaka protivnika kao i u spomenutoj utakmici u tekstu

  3. pa naravno, iskoristavanje neznanja i trenerskih gresaka dok igraci nisu uzeli stvar u svoje ruke i sprijecili sramotu na dancama

  4. Daj b/a pohvali malo Mladost nece ti otpast jezik 🙂 i protiv Juga je Mile zaostajao pa nisu tako realizirali tu prednost.

  5. pa pohvalio sam ih da su igrali kao palace ovo ljeto 😉 to im je dosta velika pohvala. a ako ćemo ozbiljno onda je ipak puno veća zasluga u ovom rezultatu loš cattaro, nego ne znam kako izvrsna mladost što se vidjelo i malo prije protiv juga koji ih je dobio s pola snage, a protiv cattara se ipak mučio cijelu utakmicu.