Prva eliminacijska utakmica položena

MNK Square – MNK Vrgorac, treća utakmica

Prvi put ove sezone Skver je bio suočen sa eliminacijskom utakmicom. U slučaju poraza sezona bi bila gotova. Nakon dosta uvjerljive pobjede Skvera u prvoj utakmici u Dubrovniku, Vrgorac je u drugoj utakmici na svom terenu pobijedio 1:0. Briljirao je golman Vrgorca, a kapetan Martinac je zabio jedini gol za pobjedu. Skver je odigrao dobru utakmicu, ali je nedostajalo realizacije. U sastav Skvera se nakon kraće pauze vratio i Josip Jurić, tako više nema ozlijeđenih. Skver nije briljirao na ovoj utakmici, trener Mavrović koristio je samo osam igrača u rotaciji. Gosti su koristili sve igrače, ali samo je njima poznato zašto su malu rotaciju imali po meni njihovi najbolji igrači, Martinac i Znaor.

Prvo poluvrijeme, jako tvrda utakmica i loše suđenje

Skver je krenuo agresivno od samog početka, a gosti su bili jako oprezni. Odlučili su se igrati obrambeno i sa što manje grešaka. Tako smo često vidjeli situacije gdje su gosti izbijali loptu ispred svog gola i postavili obranu. Za tako čvrstu igru gostiju Skver nije nalazio rješenja, te je cijelo prvo poluvrijeme bilo jako malo šansi. Najbolja prilika je bio udarac Jurića nakon kornera koji je pogodio stativu. Ostale situacije nisu stvorile veće probleme gostima. S druge strane Primić gotovo da cijelo prvo poluvrijeme nije imao posla. Kod gostiju najnezgodniji je bio Gudelj-Velaga, stvorio je par puta prilike, ali ni gosti nisu ozbiljnije priprijetili. Na žalost, suci nisu bili na nivou. Dosta su utjecali na razvoj utakmice u prvom poluvremenu. Na samom početku utakmice, Daničić je dosta oštro i neoprezno ušao u Znaora. Bio je to poprilično neoprezan start. Suci nisu uopće reagirali. Sredinom prvom poluvremena, prvi sudac Topić dosudio je faul na jedno dva-tri metra odaljenosti od sebe na sredini igrališta. Ako je bilo faula, mogao je biti suđen samo za Skver, no sudac je valjda bio dekoncentriran i nakon što je dosudio faul, valjda se nije mogao sjetiti situacije pa je zastao i odlučio da je faul za Vrgorac. To je bio prvi razlog da klupa Skvera skoči na suca, prilikom čega je Rezo dobio žuti karton zbog prigovora. Zatim je Bevanda napravio jedan nepotreban prekršaj u protivničkoj polovici. Sam prekršaj je dovoljna kazna jer se u futsalu prekršaji akumuliraju. No, drugi sudac Pavlov je odlučio da mu pokaže žuti karton. Potpuno bespotrebno, to je drugi okidač bio za podizanje nervoze. Ubrzo nakon toga je Cvjetković pokušao oduzeti loptu gostujućem igraču, koji nije dobro izdržao taj duel i izgubio loptu. No, sudac Pavlov je uskočio i izmislio faul što je bila treća situacija na štetu domaćina. U tom momentu Skver je imao pet akumuliranih, a Vrgorac dva. Dosta su se podigle tenzije na terenu, tako su uslijedila dva faula gostiju u istoj akciji. To je sudac Topić dobro prosudio. U sedamnaestoj minuti je Topić sve ovo od prije vratio Skveru. Dogodila se još jedna slična situacija gdje je bio duel igrača i ako je bilo uopće prekršaja, trebao bi biti za Vrgorac, nikako za Skver. No, Topić je još jednom sudio prekršaj pa sa zadrškom odlučio da je za Skver. To je diglo tenzije kod gostiju. Kad god se situacija na terenu izrodi, gost nastrada. Tako je bilo i u ovom primjeru. Zbog prigovora žuti karton je dobio Stanković, kojemu je to drugi žuti i Skver je ubrzo poveo 1:0 golom Cvjetkovića na dodavanje Jurića. Lako je Skver realizirao igrača više. Gosti su nakon gola pokazali izrazitu nervozu i Novoselac je oduzeo loptu Gudelj-Velagi i prijetila je opasna situacija, no gostujući igrač je napravio očiti prekršaj. To je bio šesti što je donijelo udarac sa deset metara. Bevanda je zabio za 2:0, nakon loše reakcije golmana Vrgorca. Skver je zabio dva gola u razmaku od samo dvanaest sekundi. Sljedeći gol je također pao dosta brzo, Pervan je nakon jednog dobrog duplog pasa ostao sam ispred Primića koji nije baš najbolje zatvorio poziciju. Očito mu ne odgovara kad uopće nema posla na utakmici. Gosti su nakon gola probali pritisnuti, ali su napravili novu pogrešku i morali su napraviti faul da ne bude čista šansa za gol, Bevanda je zabio lijepim udarcem sa deset metara za 3:1. Tako je završilo prvo poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme umalo problemi

Skver je osigurao vodstvo od dva gola razlike i potpuno je dominirao drugo poluvrijeme. Također je i suđenje bilo puno bolje, bez većih grešaka. Na 4:1 povisio je Rezo solo akcijom s lijeve strane, gdje je uspio proći između dva igrača gostiju. Nakon toga Cvjetkoviću je lopta prošla ispod noge kad je već stvorena čista situacija za novi gol. Također je u još jednoj kontri Đuraš imao čistu situaciju, ali je pogriješio u dodavanju umjesto da zabije. Tako se Skver opustio kod vodstva od 4:1, a gosti su uveli igrača-golmana. To nije naoko stvaralo puno problema domaćinu, no opet je unutar jedne minute došlo do dramatične situacije. Prvo je Pervan iskoristio još jednu neoprezno postavljanje Primića i zabio skoro iz mrtvog kuta za 4:2, a na 4:3 smanjio je Marinović nakon što mu je sve priredio Gudelj-Velaga. Dvije minute prije kraja Daničić je pogriješio ispred svog gola, što je iskoristio Gudelj-Velaga i došao sam ispred Primića. Ovaj put je Primić pravovremeno reagirao i spasio jako opasnu situaciju. Do kraja je konačni rezultat od 5:3 postavio Đuraš, iskoristivši grešku gostiju.

Slijedi polufinale

Prolaskom protiv Vrgorca, Skveru slijedi nova serija protiv Nacionala. Prva utakmica se igra u Zagrebu, u petak 15.03.2015. u 20:30.

U drugom polufinalu igraju MNK Split Tommy i MNK Novo Vrijeme iz Makarske.