Spektakl u Kotoru!

Prepune tribine u Kotoru, tribinama se orilo:”Primorac! Primorac!” Komentator TvCG najavljuje: “Biće odlična utakmica, uostalom ovo je revija naših reprezentativaca. Po prvi puta u povijesti dvije crnogorske ekipe igraju međusobno u utakmicama na ispadanje.”
    Krenula je utakmica. Obje ekipe kreću sa jakim presingom. Nakon par neuspješnih šuteva sa vanjskih pozicija igrač više za goste. Gojković sa desnog krila dodaje Premušu na prvu stativu, 0:1 za goste. Odmah u slijedećem napadu izjednačenje, Milić je na poziciji srednjeg vanjskog zacimao par puta te prebacio loptu Kissu koji pogađa devedesetku sa desnog vanjskog. Kiss je ponovno imao dobru šansu, ali njegova parabola je završila na prečki. Gosti prave kontru, Gojković je sam na desnom krilu, ali prečka ponovno sprječava pogodak. Par napada kasnije Ivović dobija isključenje, Kiss lijepo asistira Steinmetzu na drugoj stativi, a on jako loše reagira. Jest da je bio ometan, ali uspio je zakopati plisku sa pola metra.

Lopta je nekako završila u korneru, u nastavku akcije vratar Šćepanović brani šut Zatoviča sa lijevog krila. Premuš radi već drugi kontrafaul za Primorac dok je na drugoj strani Milić prvo pogodio stativu, pa zatim izborio korner. Milić je inače igrao na vanjskim pozicijama slično kao Smodlaka zadnjih godina na 2 metra. Stane na srednjeg vanjskog, nema u njega micanja niti lijevo, niti desno, a o proplivavanjima, naravno, nema niti govora. Svu snagu čuva za šut i igru u obrani. Kotor ponovno vodi, Ivović je sa igračem više na stativi promašio slobodnog Eleza.
    Kotor izjednačuje pogotkom Paskovića na lijevog vanjskog (igrač više), gosti ponovno vode pogotkom ljevaka Grahama nakon velike greške vratara Radića. Radić je primio dijagonalu sa desnog vanjskog, a šut nije bio previše jak. Slijedi novi biser Radića – lopta je letila prema Jelači na 2 metra, desni vanjski je zaplivao prema njemu, a Radić je totalno nepotrebno izletio i primio lijep gol od Jelače koji je loptu skrenuo (kao kad se igra s bare na baru) u gol 4 sekunde prije kraja prve četvrtine. Kraj prvog dijela. Herceg Novi je dao 4 gola iz 5 pokušaja, golman Radić bez obrane.
    Početkom 2. četvrtine policija je potjerala gostujuće navijače zbog bacanja raznih predmeta u bazen. U ovom dijelu na scenu stupa Smith (njega su puštali u zoni) – prvo mu je nakon 3-4 cimanja ispala lopta na lijevom vanjskom, zatim mu sa srednjeg vanjskog brani Radić (jedina obrana u poluvremenu).
Ivović fantastičnim udarcem sa desnog vanjskog povećava vodstvo gostiju na 2:5, treći uzastopni gol Jadrana. Primorac se ne predaje već nošen publikom izjednačava rezultat. Crepulja daje gol sa igračem više (isključen Smith), zatim Brguljan iz dosta teške pozicije iz polukontre sa lijevog krila (lopta jedva prešla gol liniju) te na kraju Pasković kojeg su zaboravili pokriti na lijevom krilu.
    Jadran kreće u napad, Ivović proplivava i pravi kontrafaul. Primorac je u kontri i lopta dolazi do Kissa koji je sam na desnom vanjskom. Jedan cim, drugi, treći, četvrti, Gojković mu skida loptu s ruke i asistira Ivoviću koji je ostao plutati u napadu. Katastrofalan potez Kissa. Do kraja poluvremena još jedno izjednačenje; Pavlović je okrenuo očajnog Smitha za klasični peterac kojeg je realizirao Pasković. Na poluvremenu komentator i reprezentativac iz Budve Tičić kažu da su iznenađeni velikim brojem golova, te da se igra vrlo kvalitetan vaterpolo.
U nastavku ponovno vodstvo gostiju, Gojković postiže fantastičan gol sa srednjeg vanjskog, topovski šut se odbio od stative. Brguljan vraća stvari na početak parabolom sa lijevog vanjskog, zatim ljevak Primorca sa desnog krila gađa dijagonalu, ali lopta ostaje na liniji. Novi peterac za domaćine – Steinmetz okreće Radovića za čisti peterac, Kiss ga realizira za prvo vodstvo domaćih na utakmici.
    Slijede dva neiskorištena igrača više – Gojković sa desnog krila puca poput Alena Boškovića, ali u stativu, zatim Kiss nakon time-outa bezveze puca u blok. Primio je loptu, spustio na vodu i odmah zapucao u blok. Novi gol Primorca, repriza akcije Milić-Kiss iz prve četvrtine. Sada je Jadran u naletu, igrač više kojeg je vrlo loše opucao Radović (dešnjak sa desnog krila nisko po sredini gola) zatim čisti peterac kojeg je Ivović rutinski realizirao te pogodak Eleza, dijagonala sa lijevog vanjskog lošem Radiću za 9:9 petnaestak sekundi prije kraja 3. četvrtine. U zadnjem napadu 2. osobna Ivovića, Šćepanović brani šut Milića sa 8 metara, lopta se odbija do stative koja daje gol sa zvukom sirene. Suci su priznali gol, meni je izgledalo regularno, iako se na snimci nije vidjelo vrijeme. Gosti se bune, ali rezultat je 10:9.
    Počinje 4. četvrtina, igrač Jadrana dva puta sa stative nije riješio igrača više, napokon nešto i od Radića. Na drugoj strani suci poništavaju gol Steinmetza zbog kontrafaula, zatim peterac na njemu (ponovno okrenuo beka) kojeg realizira Pasković za 11:9. Slijedi peterac za goste, Milić se loše postavio te napravio peterac na Premušu kojeg realizira Ivović. Igrač više za domaćine, Milić puca silovito, lopta se od prečke odbila u krov bazena. Mrtva lopta, Primorac osvaja loptu, a u mastavku akcije ponovno peterac. Mislim da se ovdje trebalo suditi samo isključenje. Kiss uzima loptu, promašuje peterac. Zatim u obrani dobija glupo isključenje (gurnuo loptu nakon faula) Gojković asistira Radoviću na drugoj stativi za 11:11. Komentator je u ekstazi:”Šteta što ovo nije finale Eurolige!” U nastavku Steinmetz se oslobađa beka, ali stativa spašava goste. Slijedi par neuspješnih šuteva sa vanjskih pozicija od obje ekipe, sve miriše na remi, jer se igra zadnja minuta. Elez je imao loptu na lijevom vanjskom, napad je isticao pa je on opucao sa jedno 9 metara i uspio savladati Radića lijepim golom u prvi kantun. S obzirom na udaljenost i ovo ide na dušu golmana.
    Primorac kreće u napad, Steinmetz isključuje Ivovića (3. isključenje), Crepulja postavlja konačnih 12:12 28 sekundi prije kraja utakmice. Time-out gostju, igraju sa 2 sidruna, ali ne mogu izvesti najbolju akciju, a to je da Ivović puca iz faula sa 5 metara. Elez krivo baca loptu, time-out za Primorac 8 sekundi prije kraja, tribinama se ori:»Jebem ti sestru! Jebem ti sestru!» Vremena je ipak premalo, kraj utakmice, veliki pljesak publike na kraju ove fantastične utakmice.
    Strijelce su predvodili Ivović i Pasković sa 4 pogotka (2 iz peterca) te Elez i Kiss po 3. Kiss je imao «Miho Bošković» učinak, tj. na svaki dobar potez je išao jedan loš. Ustvari nisam u pravu, nije mu protivnički igrač niti jednom proplivao i dao jeftini gol. Meni se posebno svidio Gojković koji je imao par odličnih asista sa desnog krila, dao je gol sa srednjeg vanjskog, igra čovjek i na beka. Također pohvale Steinmetzu i Elezu. Treneru i igrači su na kraju istaknuli da je ovo realan rezultat, te da još ništa nije riješeno iako je sada Jadran u prednosti.

PRIMORAC – JADRAN CKB   12:12 (2:4, 4:2, 4:3, 2:3)

Kotor – Bazen “Nikša Bućin“. Gledaoca: oko 1. 300.
Suci: Stavropulos (GRČ) i Fernandes (ŠPA).
Igrač više: Primorac 9/4, Jadran 6/3.
Peterci: Primorac 3/1, Jadran CKB 2/2.

Primorac: Radić (6 odbrana), Dr. Brguljan 2, Crepulja 2,  Pasković 4, Petrović, Pavlović, Zatovič, Čučković, Kiss 3, Paunović , Milošević 1, Štajmec, Milić .

Jadran CKB: Šćepanović (9 odbrana), Sekulić, Grejem 1, Elez 3, Vukčević, Radović 1, Jelača 1, Gojković 1, Ivović 4, Premuš 1, Smith, Perčinić, Klikovac.