Najbolje izdanje u ovoj sezoni

Uvod

U osamnaestom kolu prve hrvatske malonogometne lige sastali su se u Gospinu polju, MNK Square i MNK Futsal Dinamo iz Zagreba. Gosti su trećeplasirana ekipa prvenstva i nedavno su u Kupu eliminirali baš Skvera u dvije utakmice s ukupnim rezultatom od 4:2. Iako gosti imaju relativno dobru situaciju na tablici sa čak šest bodova prednosti u odnosu na Skvera, ova utakmica im je iznimno bitna jer ih do kraja prvenstva čeka puno teži raspored. Osim toga, goste čeka i kazna HNSa zbog velikog incidenta koji su priredili kao domaćini protiv Nacionala gdje su teško podnijeli potpunu dominaciju najjače hrvatske ekipe i prouzrokovali prekid utakmice koja će se najvjerojatnije presuditi u korist Nacionala. No, moguće su i rigoroznije kazne za Futsal Dinamo od samog poraza. No, kad je HNS u pitanju, stvarno je sve moguće. Sjetimo se kako su presudili utakmicu Dinamo- Hajduk 3:0 zbog nereda navijača a domaćin je organizator svake utakmice. Nadamo se da sličnu glupost neće ponoviti na ovom slučaju.

Najava

Gosti su u Dubrovnik došli u igrački punom sastavu, ali bez trenera Martića. To je dosta veliki hendikep, jer je taj sjajan stručnjak umnogome zaslužan za uspjeh MNK Futsal Dinama već u prvoj sezoni igranja u prvoj ligi. Skver je također kompletan, nedostaje samo Bačić.

Utakmica

Od samog početka utakmice Skver je krenuo izrazito agresivno i gosti nisu našli protuigru za agresivne domaćine. Bilo je to najbolje izdanje domaćina ove sezone i kao da su htjeli pokazati direktnim konkurentima tko je bolji. Gotovo sve duele u igri je dobio Skver, visio je gol svako malo i samo zbog nepreciznosti u završnici Dinamo se držao do sedme minute. Tad je Dumančić ponovo zabio primajući loptu leđima prema golu na vrhu kaznenog prostora. Slično je reagirao i protiv Novog vremena, očito da se jako dobro snalazi u toj situaciji. Loptu mu je dodao Šamija. Nakon toga je Bevanda zabio dva gola iz prekida, prvi iz faula gdje je izvrsno iskoristio loše postavljen zid gostiju, a drugi iz voleja nakon kornera. To je bilo jako atraktivno. Do poluvremena je Skver vodio sa 4:0 golom Đuraša nakon prekrasne asistencije Cvjetkovića. Gosti su u tom periodu bili potpuno nemoćni i mogao je rezultat biti i nepovoljniji da su igrači Skvera bili precizniji u dobrim prilikama. Nazirala se potpuna katastrofa gostiju. Vidjevši da se ne mogu nositi u standardnim postavama, gosti su se već od 18te minute odlučili igrati Flying keeper, s golmanom igračem. Tako su uspjeli uspostaviti posjed lopte, ali do poluvremena nisu uspijevali biti i opasni. S druge strane domaćin je propustio kazniti greške gostiju da još poveća vodstvo.

Nakon poluvremena, gosti su se ponovo odlučili igrati riskantno s igračem golmanom, samo su ovaj put igrali samo sa pet igrača punih 15 minuta bez da su mijenjali. Tako su Đuvlat i Penava ostali na klupi. Dobro su dinamovci igrali s igračem golmanom, vidi se da su dobro pripremljeni za taj način igre, dosta su strpljivi i uigrani u sastavu koji je bio na terenu. Ipak, Skver je opet prvi zabio, Cvjetković je iskoristio grešku gostiju i zabio pored Kanjuha za 5:0. Nakon toga uslijedilo je opuštanje Skvera što su gosti kaznili sa čak tri pogotka, dva puta Pezelj sjajnim reakcijama i Ziberi nakon nepažnje Šamije. Prekrasan je bio volej Pezelja za 5:2, gdje je prsima primio jednu jako tešku loptu i nakon toga odmah iz voleja zabio. Nakon time-outa kojeg je uzeo Mavrović, domaćin se smirio i priveo utakmicu kraju. Igrajući predugo bez zamjene, gostima je počela padati koncentracija i uslijedile su greške koje su kažnjene i Skver je na kraju dobio sa 8:4. Ključan je bio pogodak Duvančića za 6:3 kad je dugo dodavanje preko cijelog terena primio u kaznenom prostoru na prsa i zabio. Tu je pogriješio i Capar koji je pustio loptu računajući da će pokupit njegov golman u kaznenom prostoru, a ovaj je zaspao. Nakon toga su ubrzo Cvjetković i Bevanda zabili nakon još dvije greške gostiju. U zadnjoj minuti gosti su smanjili na 8:4.

Suđenje

Bila je to još jedna lagana utakmica za suđenje gdje nije bilo nesportske igre što je sucima poprilično olakšalo posao. Ipak, zbog procjena u dodjeljivanju žutih kartona teško se može reći da je suđenje bilo dobro. Zanimljive su četiri situacije: prvo je Kanjuh pogriješio u obrani i igrač Skvera je išao sam na golmana. Kanjuh ga je uhvatio za ruke i zaustavio da ne dođe u čistu šansu. Dosuđen prekršaj bez žutog kartona. Neshvatljivo! Druga situacija je nekoliko minuta iza toga gdje je Borna Tikvica startao ispred protivničkog gola, išao na loptu, ali je faulirao gostujućeg igrača. Prekršaj je suđen, ali mu je dodijeljen žuti karton. Nije bio jaki intenzitet i nije bio start s leđa. Neshvatljivo, kakvi su to kriteriji!? Treća situacija, opet Kanjuh i opet faul s leđa kad mu je protivnik pobjegao. Suđen faul, nema žutog kartona. Sad je već očito da nema nikakvog kriterija za žute kartone. Četvrta situacija, opet Borna Tikvica. Uklizao je jako neoprezno s leđa krajem prvog poluvremena i napravio očiti teži prekršaj. Prekršaj je dosuđen bez žutog kartona, koji bi u tom slučaju bio isključujući.

Poredak

S ovom pobjedom Skver se približio Futsal Dinamu za tri boda, a bodovno je jednak na tablici s Vrgorcem. Uspinjača zaostaje dva boda. No, raspored do kraja ide poprilično u prilog Skveru, gostuje se prvo protiv Potpićana, zatim se igra kod kuće protiv Osijeka, pa na Murter i u zadnjem kolu doma Vrgorac. Može se slobodno reći da je sve u rukama Skvera. Treće i četvrto mjesto vodi u play-off za prvaka. Futsal Dinamo u sljedećem kolu igra protiv direktnog konkurenta Uspinjače koja igra izvrsno u ovom dijelu sezone. Zatim su gosti u Makarskoj, dolazi im Split Tommy i tek u zadnjem kolu imaju lakši zadatak protiv Alumnusa. Dobije li Skver Potpićana iduće kolo, gotovo sam siguran da bi treće mjesto bilo osigurano.